17 AĞUSTOS 2018

İlkadım´da kayıt dışı emlakçılar mercek altında

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Samsun Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral ve oda üyeleriyle bir araya gelerek ruhsatsız emlakçılara karşı birlikte mücadele sözü verdi.

İlkadım´da kayıt dışı emlakçılar mercek altında

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, yeniden Emlakçılar Odası Başkanlığına seçilen Mevlüt Oral ve yönetim kurulunu ağırladı. Seçim sonrası başarı dileklerini ileten Başkan Tok emlakçıların yaşadığı sıkıntıları ve talepleri değerlendirdi.

TOK; “KAYIT DIŞI EMLAKÇILIĞIN TAKİPCİSİ OLACAĞIZ”
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, görüşmede vatandaşın ve esnafın ortak paydada sağlıklı kazanç elde etmesinin büyük öneme sahip olduğunu belirterek, “Öncelikle Mevlüt Oral beye yeni başkanlık döneminin hayırlara vesile olmasını dilerim. Emlakçılar Odası önemli bir kuruluş ve vatandaşla bire bir temasa giren bir meslek dalına sahipler. Bu nedenle hem vatandaşımızın memnuniyeti hem de emlakçı kardeşlerimizin memnuniyeti büyük önem taşımakta. Bizlerden talep ettikleri her konuda elimizden geleni yapıyoruz. Ruhsatsız ve kayıt dışı emlakçılıkta hem belediyemizin gelirleri hem de emlakçı esnafı için sorun teşkil ediyor. İlkadım Belediyesi olarak Zabıta ve Ruhsat Müdürlüklerimizle bu işin takipçisi olacağız” dedi.

Emlakçılar Odası Başkanı Mevlüt Oral da konuşmasında, “Emlakçılar olarak hemşehrilerimizin en iyi ekonomik koşullarla gayrimenkul sahibi ve ya kiracısı olmaları için meslektaşlarımızla çalışıyoruz. Bizim amacımız her zaman vatandaşın karlı olduğu şartları oluşturmak bunun içinde en önemli etken güven ortamıdır. Bu düşünceler ile yaşadığımız sıkıntıların çözümü noktasında vatandaşa ve bizlere yakınlığı ile tanıdığımız Erdoğan Başkanımızdan yardım talebimiz oluyor. Yaşadığımız en büyük sıkıntı ise ruhsatsız ve kayıtsız emlakçılık yapan esnaflardır. Örneğin bakkal işleten bir esnaf kardeşimiz camına astığı satılık yazısı ile emlakçılık yapabiliyor. Uzmanlığı ve resmi yeterliliği olmadığı halde yapılan bu işlemler maalesef çoğu zaman vatandaşın mağduriyetine ve güven kaybına neden oluyor” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
İstanbul-Samsun karayolunda bayram trafiği yoğunluğu
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler
Selde tahliye edilen binaya geri döndüler