GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-04-2020 16:57

İlkadım'da sokak hayvanları unutulmadı

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde koronavirüs ile mücadele devam ederken birçok farklı alanda bu kapsamda çalışmalarını sürdüren İlkadım Belediyesi ekipleri sokağa çıkma yasağı süresince sokak hayvanlarını da unutmadı.

İlkadım'da sokak hayvanları unutulmadı

Samsun'un İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren ekipler koronavirüsile mücadelesini sürdürürken,  sokak hayvanlarını da unutmuyor. Sokağa çıkma yasağının uygulandığı günler dahil her gün İlkadım ilçesi sınırlarındaki bütün mahallelerde kaplarla sokak hayvanlarına mama bırakılıyor. Boşalan kaplar ise gezici ekipler tarafından tekrar dolduruluyor.

Sokak hayvanlarının bu dünyayı birlikte paylaştığımız can dostlarımız olduğunu belirten İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, "Bu zor süreçte sokak hayvanları için aralıksız bir çalışma sürdürüyoruz. Siz değerli hemşehrilerimizden de bu çalışmada bize destek ve sokak hayvanlarına karşı daha duyarlı olmanızı bekliyoruz" dedi. İlkadım'ın 61 mahallesinde hergün aynı hizmeti vermenin büyük bir çaba, özveri ve sevgi istediğini söyleyen Demirtaş, "Veteriner İşleri personelimiz bu zor işi hergün tekrarlıyor. Bu hayvanlara duyulan sevgi olmasa bunu yapmak mümkün olmazdı. Onlarla mahallemizi, sokaklarımızı ve hatta evlerimizi paylaşıyoruz. Bu nedenle sağlıkları ve beslenmeleri bizlerin sorumluluğu altında diye düşünüyoruz. Korona virüsü ile insanlık olarak zor bir sınavdan geçerken can dostlarımızı unutmamalıyız. Bunu yaparken de vatandaşımızın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Bu zor günlerde daha duyarlı olmalıyız" şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER HATTI