İlkadım´daki Gençlik Merkezi´nde 5 bin öğrenci eğitim görüyor

Türkiye´nin en büyük Gençlik Merkezi´nin bulunduğu İlkadım´da 5 bin öğrencinin eğitim gördüğü açıklandı. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, merkezde gençlere farklı bir dünya açtıklarını söyledi.

İlkadım´daki Gençlik Merkezi´nde 5 bin öğrenci eğitim görüyor
İlkadım´daki Gençlik Merkezi´nde 5 bin öğrenci eğitim görüyor cihan

İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, birlikte Yeşiltepe Camii’nde sabah namazı kıldığı öğrencilerle birlikte Türkiye'nin en büyük Gençlik Merkezi'ne yürüyerek gitti. Burada öğrencilerle sohbet eden Başkan Tok, “Geleceğimizi emanet edeceğimiz evlatlarımızla güne başlamaktan çok mutluyum” dedi.

Bu yılın Mayıs ayında hizmete açılan Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi'nin kısa sürede Samsunluların göz bebeği haline geldiğini ve bilim, dil, İslam, sanat, kültür ve spor eğitimleri seçenekleriyle 5 bin öğrenciye ev sahipliği yaptığını anlatan Başkan Tok, "Sabah namazımızı camilerimizin gülleri çocuklarımızla birlikte eda ettik. Ardından yürüyüş yaparken sohbet etme şansı bulduk. Sonra da bu güzel ve önemli yapıda bir araya geldik. Türkiye’nin en büyük Gençlik Merkezi olan İlkadım Gençlik Merkezi sadece mimari anlamda büyük olmanın ötesinde Samsunlu gençlere tam anlamıyla farklı bir dünya açmakta. Burada değerli evlatlarımıza İslami eğitim, farklı seçeneklerle dil eğitimi, okul derslerine destek sağlayan kurslar ve kültür, sanat, spor dallarında birçok imkan sağlanmakta. Buradaki bu ilgi ve sizlerin gözlerindeki parıltı bizler için en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Biz sizler için her zaman elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz ama sizlerden söz istiyorum, sizlerde dinini doğru şekilde öğrenmiş, vatanına ve bayrağına bağlı ve çok başarılı yetişkinler olmalısınız” dedi.

Ardından “Genç Adam” adlı kitabı gençlerin yanına giderek hediye eden Başkan Tok, tüm öğrencilerle sohbet ederek düşüncelerini sordu.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı