24 EYLÜL 2018

İlkadım´daki Kalkanca Mahallesi parka kavuşacak

Samsun´un İlkadım ilçesi Kalkanca Mahallesi´nde yeni park ve açık hava spor kompleksi yapılıyor. İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, ilçede 3,5 yıl içinde 10 spor kompleksi ve 43 park yaptıklarını söyledi.

İlkadım´daki Kalkanca Mahallesi parka kavuşacak

Samsun'un İlkadım ilçesi Kalkanca Mahallesi'nde 3200 metrekare olan üzerine kurulacak park ve açık hava spor kompleksinde incelemelerde bulunan İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, bölgede 280 metrekare yürüyüş yolu, 96 metrekare fitness alanı, 179 metrekare çocuk oyun alanı ve 89 metrekare basketbol sahasını kısa sürede hizmete açacaklarını söyledi.

İlkadım'da 3,5 yıl içinde 10 spor kompleksi ve 43 park yaptıklarını dile getiren Başkan Tok, mahalle aralarına indirgenen büyük komplekslerle İlkadımlılara eşit imkanlar sunduklarını, mahalle sakinleri ve çocuklarının evlerinden uzaklaşmadan spor imkânlarından faydalandırdıklarını belirtti. İlkadım'da örnek projeleri hayata geçirdiklerini dile dile getiren Başkan Tok, "Sağlıklı nesiller için hazırladığımız projelerden birisi de Mahalle aralarına yapmış olduğumuz spor kompleksleri ve çocuk oyun parkları. Bugünün küçükleri yarınların güvencesi olan çocukların hoşça vakit geçirebileceği modern oyun gurupları ve sosyal alanlar oluşturuyoruz. Basketbol ve futbol sahası, halı saha, tartan pist, oyun gurupları, fitness aletleri, oturma gurupları, çevre düzenleme ve peyzaj çalışmaları olmak üzere 3,5 yıl içerisinde 10 mahallede 43 park ve 10 halı saha yaparak 8 milyon TL değerinde hizmet yaptık. Bu projelerimizden yeni bir tanesini de Kalkancı Mahallemizin sakinleriyle buluşturuyoruz. Bu alanda vatandaşlarımız ve çocuklarımız spor imkânlarının dışında sosyal bir alan da oluşturmuş oluyoruz. Bu ve bunun gibi projelerle İlkadımlı kardeşlerimize daha sağlıklı bir yaşam sunabilmek için sosyal ve spor alanları oluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı