GENEL
Giriş Tarihi : 11-02-2021 00:47   Güncelleme : 11-02-2021 00:47

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit 4 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde devam eden Pençe Kartal-2 harekatında 2 askerin şehit, 4 askerin de yaralandığını duyurdu. Şehit askerlerin Piyade Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Muvazzaf Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan olduğu belirtildi.

Irak'ın kuzeyinde çatışma: 2 şehit 4 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı Irak'ın kuzeyinde başlatılan Pençe Kartal- 2 Harekatı'nda teröristlerle çıkan çatışmada 2 askerin şehit olduğunu, 4 askerin de yaralandığını açıkladı. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Irak kuzeyi Gara bölgesinde başlatılan Pençe Kartal- 2 Harekatı'nda 10 Şubat 2021 tarihinde teröristlerle çıkan çatışma sonucunda 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 4 kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bölgede tespit edilen hedefler hava harekatı ile isabetle vurulmuş, terör örgütünün söz konusu bölgedeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için acil şifalar dileriz" denildi.

BAKAN AKAR'DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Şehit Piyada Komando Yüzbaşı Burak Coşkun ile Şehit Muvazzaf Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan için paylaştığı başsağlığı mesajında, "Kahraman silah arkadaşlarımız, 10 Şubat 2021 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah'tan rahmet; kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim" ifadelerini kullandı.

ERZURUM VE ANKARA'YA ATEŞ DÜŞTÜ

Bu arada şehit Piyada Komando Yüzbaşı Burak Coşkun'un Erzurum, şehit Muvazzaf Astsubay Kıdemli Başçavuş Harun Turhan'ın da Ankara Sincan'daki ailelerine acı haber ulaştırıldı.