24 ŞUBAT 2020 Pazartesi 14:44
GENEL
Giriş Tarihi : 27-09-2019 10:19   Güncelleme : 27-09-2019 12:05

İstanbul'da 14 okul tatil edildi

İstanbul Valiliği, 14 okulda bugün eğitime 1 gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

İstanbul'da 14 okul tatil edildi

Valilikten yapılan açıklamada, Sultangazi İstiklal İlkokulu, İstiklal Ortaokulu, Gaziosmanpaşa Vefa Poyraz Anadolu Lisesi, Bahçelievler Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Yenibosna Ortaokulu, Büyükçekmece Mimar Sinan İlkokulu ve Ortaokulu, Silivri  Prof. Dr. Besim Üstünel Anaokulu, Arnavutköy Şehit Er Tuncer Türkan Ortaokulu Küçükçekmece, Tahsin Banguoğlu İlkokulu Nergiz Anaokulu, Atatürk Kız MTAL, Kanarya Ortaokulu, Maltepe Halit Armay Anadolu Lisesi ve Çatalca Arif Nihat Asya MTAL okullarında eğitimi 1 gün ara verildiği duyuruldu.

İstanbul Valiliği dün meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremin ardından başlatılan çalışmalar hakkında açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Marmara Denizi, Silivri açıklarında dün meydana gelen deprem sonrasında faaliyete başlayan İstanbul Valiliği Acil Durum Yönetim Merkezi, çalışmalarına kesintisiz olarak devam etmektedir. 

Bu kapsamda;  Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca görevlendirilen teknik ekiplerimizce hastane, okul ve kamu binaları öncelikli olmak üzere, hasar ihbarı yapılan mesken ve işyerlerinde "ön tespit" incelemelerine başlanmıştır. 

SAĞLIK 

Bu çalışmalarında Silivri ve Küçükçekmece ilçelerimizdeki 2 hastanemizde yapısal olmayan küçük çaplı hasar tespit edilmiş, ancak hastanelerimizde hizmetin sunumuna engel bir durumun bulunmadığı anlaşılmıştır. 

EĞİTİM 

Hasar ihbarında bulunulan (55) okulumuzun tamamı kontrol edilmiş, detaylı teknik inceleme yapılması öngörülen (14) okulumuzda bugün (1 gün süreyle) aşağıda belirtilen okullarımızda eğitim-öğretime ara verilmiştir.  Belirtilen okullar haricindeki (7046) okulumuzda, eğitim-öğretime ara verilmesini gerektiren herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır. 

KONUT VE İŞYERİ 

İlimiz genelinde bu sabaha kadar, toplam 464 bina hakkında hasar ihbarında bulunulmuştur. 

Bu yapılar, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nce oluşturulan 135 ayrı Ön Tespit İnceleme Ekibi tarafından en kısa sürede kontrol edilerek, ilgili vatandaşlarımız bilgilendirilecektir. 

Dün gece saatlerinde sosyal medya ve çeşitli sosyal ağlarda depreme ilişkin asılsız bilgi ve ses kayıtları paylaşanlar hakkında, adli ve idari makamlarca gerekli yasal işlemler başlatılmıştır. 

AFAD Acil Durum Yönetimi Merkezimiz, yaşadığımız depremin olumsuz etkileri ve önümüzdeki süreçte alınması gereken ilave tedbir ve kararların belirlenmesi için 24 saat esasına göre görev yapmaktadır. 

Deprem sonrası hastanelerimize sevk edilen 34 vatandaşımızdan 20'si ayakta tedavi edilmiş,14 vatandaşımızın tedavileri çeşitli hastanelerimizde devam etmektedir. 

Şehrimize geçmiş olsun diyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

1 GÜN SÜREYLE TATİL EDİLEN OKULLAR 

Sultangazi 
İstiklal İlkokulu, İstiklal Ortaokulu 

Gaziosmanpaşa 
Vefa Poyraz Anadolu Lisesi 

Bahçelievler 
Rehberlik ve Araştırma Merkezi 
Yenibosna Ortaokulu 

Büyükçekmece 
Mimar Sinan İlkokulu ve Ortaokulu 

Silivri 
Prof. Dr. Besim Üstünel Anaokulu 

Arnavutköy 
Şehit Er Tuncer Türkan Ortaokulu 

Küçükçekmece 
Tahsin Banguoğlu İlkokulu 
Nergiz Anaokulu 
Atatürk Kız MTAL 
Kanarya Ortaokulu 

Maltepe 
Halit Armay Anadolu Lisesi 

Çatalca 
Arif Nihat Asya MTAL 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA