ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 05-11-2019 13:00

İstanbul'daki cinayet Samsun'a uzandı!

İstanbul Beyoğlu'nda 2 yıl önce sahibi oldukları spor salonunu kapatmaya hazırlanırken uğradığı silahlı saldırıda öldürülen Gökhan Sarı cinayetiyle ilgili Samsun'da 3, Ankara'da 1, Antalya'da 1, İstanbul'da 3 olmak üzere toplam 8 kişi gözaltına alındı. Polis cinayeti kiralık katil olarak işleyen tetikçinin de kimliğini tespit etti.

İstanbul'daki cinayet Samsun'a uzandı!

İstanbul Beyoğlu'nda Piri Paşa Mahallesi'nde 28 Mart 2017 tarihinde meydana gelen olayda spor salonu işleten Gökhan Sarı(43) ile Eşi Elif Sarı(38) silahlı bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırıda göğüs bölgesine 3 kurşun isabet eden Gökhan Sarı olay yerinde hayatını kaybetti, eşi Elif Sarı da hastanede tedavi altına alınmıştı.yaralandı.

OLAYDA KULLANILAN SİLAH VE ELDİVEN MEZARLIKTA BULUNDU

Asayiş Şube Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışmalarda olayı gerçekleştiren kişinin cinayette kullandığı tabanca ve eldiven yakındaki bir mezarlıkta bulundu.

YAKLAŞIK 2 YIL SONRA 8 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Polisin yaklaşık 2 yıl süren teknik ve fiziki takibin ardından 6 ilde tespit edilen adreslere 4 gün önce Operasyon düzenlendi. Samsun'da 3, Ankara'da 1, Antalya'da 1, İstanbul'da 3  olmak üzere toplam 8 kişi gözaltına alındı. Ordu ve Sinop'ta bulunan adreslerde yapılan aramalarda ise 1 pompalı tüfek ile çok sayıda 7.65 çapta mermi ele geçirildi.

Gözaltına alınan şüpheliler Oktay Ö.(41), Şuayip D.(33), Evren B.(35), Savaş E.(37), Ufuk K.(37), Ali Y.(40), Şenol P.(46), Şükür Y.'nin (53) sorgusu Asayiş Şube Müdürlüğü, Cinayet Büro Amirliğinde yapıldı.

DAHA ÖNCE EVİNDE 5 KALEŞNIKOF ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Gözaltına alınanlar arasında bulunan Oktay Ö.'nün 2016 yılında Sedat Şahin'in sağ kolu olduğu iddiasıyla adamlarıyla birlikte gözaltına alındığı öğrenildi. Oktay Ö.'nün o tarihte bir otomobil galerisinden haraç aldığı iddia edilmişti. Oktay Ö.'nün evinde yapılan aramada 5 kaleşnikof tüfek, 2 adet tabanca, 2 adet otomatik tabanca, çok sayıda mermi bulunmuştu.Ayrıca gözaltına alınanlar arasında bir oto galericisi, Özel güvenlik, bir berberinde olduğu belirtildi.

KİRALIK KATİLİN KİMLİĞİ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan gözaltına alınan kişilerin Gökhan Sarı'nın öldürülmesi olayında azmettirici ve yardım yataklıkla suçlandıkları, olayda kiralık katil olarak cinayeti işleyen kişinin de kimliğinin tespit edildiğini öğrenildi. Kiralık katilin yakalanması için çalışmaların sürdüğünü, şüphelinin yurt dışına kaçmış olabileceğinin değerlendirildiği bildirildi. 

ADLİYEYE SEVK EDİLDİLER

Poliste işlemleri tamamlanan ve suçlamaları kabul etmeyen 8 kişi, Asayiş Şube Müdürlüğünden geniş güvenlik önlemleri alınarak adliyeye sevk edildi.
 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA