24 EYLÜL 2018

İşte Samsun ve ilçelerinde referandumda oy kullanacak seçmen ve sandık sayıları!

Türkiye genelinde 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak anayasa değişikliği halk oylamasında Samsun´da toplam 940 bin 313 seçmen kurulacak 3 bin 7 sandıkta oy kullanacak. İşte ilçe ilçe seçmen ve sandık sayıları.

İşte Samsun ve ilçelerinde referandumda oy kullanacak seçmen ve sandık sayıları!

Türkiye, 16 Nisan Pazar günü anayasa değişikliği referandumu için sandık başına gidecek. Nefeslerin tutulduğu ve sonucu merakla beklenen halk oylaması için Türkiye genelinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen toplam 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak.

Samsun ve ilçelerinde ise toplam 940 bin 313 seçmen 16 Nisan'da sandık başına gidecek. 6'sı cezaevinde olmak üzere bin 247 mahallede 3 bin 7 sandık kurulacak. Samsun'un merkez ilçesi İlkadım'da 238 bin 657, Atakum'da 124 bin 484, Canik'te ise 68 bin 168 seçmen oy kullanacak.

Merkez ilçelerin dışında ise Bafra'da 107 bin 477, Çarşamba'da ise 100 bin 182 seçmen sandık başına gidecek.

İŞTE SAMSUN'UN İLÇE İLÇE SEÇMEN VE SANDIK SAYILARI:

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Halk oylamasında oy kullanırken dikkat etmeniz gereken konular aşağıda belirtilmiştir.

1. Oy Verme Saatleri :
Saat 07.00 - 16.00 arası :

Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis

Saat 08.00 - 17.00 arası :

Yukarıdaki illerin dışında kalan diğer iller

2. Nerede Oy Kullanacaksınız?
Sadece Kayıtlı Olduğunuz Sandıklarda Oy Kullanabilirsiniz.
Nerede ve hangi sandıkta oy kullanacağınız, adresinize gönderilen seçmen bilgi kağıdında yer almaktadır. Eğer seçmen bilgi kağıdınız elinize ulaşmadıysa; buradan, e-devlet kapısından veya Seçmen Sorgulama mobil uygulamasından kendinizin ve sizinle aynı hanede oturan yakınlarınızın oy kullanacağı yer ve sandık numarasını öğrenebilirsiniz.

YSK seçmen sorgulama

E-devlet seçmen sorgulama

http://www.ysk.gov.tr/ysk/

3. TC Kimlik Numaralı Kimliğinizi Unutmayınız!
Oy verme günü yanınıza Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (TCKK), nüfus cüzdanı, geçici kimlik belgesi, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgeyi yanınızda bulundurmayı unutmayınız. Üzerinde Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası olmayan resimli ve resmî bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için, bu belgelerin yanında ayrıca seçmen bilgi kâğıdını veya nüfus müdürlüklerince verilmiş nüfus kayıt örneğini ibraz etmesi şarttır.

4. Oyunuzu Kullanırken
Sandık kurulu görevlisi kimliğinizi alarak seçmen listesinde isminizi bulur ve kontrollerini yaptıktan sonra birleşik oy pusulası, zarf ve mührü size vererek kabinde oyunuzu kullanmanızı ister.

ÖNEMLİ: Cep telefonu, fotoğraf veya film makinesi gibi görüntü kaydedici veya haberleşme sağlayıcı cihazlarla oy verme yerine girilmesi yasaktır ve cezası bulunmaktadır. Bu tür cihazların oy verme işlemi bittikten sonra iade edilmek üzere sandık kuruluna bırakılması gerekmektedir.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor