01 NİSAN 2020 Çarşamba 07:44
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 25-03-2020 02:58

İtalya'dan gelen Türk öğrenciler Samsun'da karantinaya alındı

İtalya'da eğitim gören Üniversiteli Türk öğrencilerinden 401'i, THY uçağı ile Samsun'a geldi. Uçakta sağlık kontrolünden geçirilen öğrenciler daha sonra otobüs ile 14 gün karantina altında kalacakları yurda götürüldü.

 İtalya'dan gelen Türk öğrenciler Samsun'da karantinaya alındı

Koronavirüs kabusunun en ağır yaşandığı İtalya'da,  Roma ve Malino kentlerinde üniversite eğitimi gören Türk öğrencilerin tahliyesine başlandı. İlk etapta 401 öğrenci THY'na ait iki uçak aralıkı olarak Samsun Çarşamba Havalimanına getirildi. Bu sırada geniş güvenlik önlemlerinin alındığı havalimanına kimse yaklaştırılmadı.

Öğrenciler uçak içinde Samsun Sağlık Müdürlüğü Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı'na bağlı sağlık ekipleri tarafından tek tek sağlık kontrolünden geçirildi.  Ateşi yüksek çıkan bazı öğrenciler ise ambulanslarla Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürülerek tedavi altına alındı. Diğer öğrenciler ise aprona giren Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin ulaşım şirketi SAMULAŞ tarafından dezenfekte edilen otobüslerle Atakum ilçesindeki KYK Münevver Ayaşlı ile KYK Turgut Özal Öğrenci Yurdu'na götürüldü.

Türk öğrenciler, 2 yurtta 14 gün boyunca karantina altında tutulacak.  Bu süre sonunda testleri negatif çıkanlar memleketlerine gönderilecek.

SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA