18 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

İYİ Parti Samsun 2. sıra Milletvekili adayı İbrahim Özyer hayatını kaybetti

Geçirdiği trafik kazası sonucu ağır yaralanan ve 22 gündür solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veren İYİ Parti kurucular kurulu GİK üyesi, Samsun Milletvekili Adayı İbrahim Özyer hayatını kaybetti.

İYİ Parti Samsun 2. sıra Milletvekili adayı İbrahim Özyer hayatını kaybetti

İYİ Parti'nin Samsun 2. sıra milletvekili adayı İbrahim Özyer, 6. sıra adayı Önder Fatih Şenol, İl Başkanı Ömer Süslü, Samsun Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Recep Güleroğlu, parti yöneticisi Ömer Şişman, partililer Recep Güleroğlu, Gürkan Şişman ve Alper Özyer, Ankara'da yapılacak aday tanıtım toplantısına katılmak üzere 30 Mayıs gecesi yola çıktı.

Ancak İYİ Parti kurucular kurulu GİK üyesi, Samsun Milletvekili adayı İbrahim Özyer'in oğlu Alper Özyer'in kullandığı 55 AAB 44 plakalı vip minibüs, Kırıkkale'nin Balışeyh mevkiinde yoldan çıktı ve menfez çukuruna girdi. Kazada minibüsteki 7 kişi yaralandı ve Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırıldı.

Daha sonra durumu ağır olan İbrahim Özyer, Ankara Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Ancak 22 gündür solunum cihazına bağlı olarak yaşam mücadelesi veren İbrahim Özyer hayatını kaybetti. Özyer'in yaşamını yitirmesi ailesini, yakınlarını ve parti camiasını yasa boğdu. Özyer Cuma günü Samsun'da toprağa verilecek.

İBRAHİM ÖZYER KİMDİR?
İbrahim Özyer 1962 yılında Samsun'da doğdu. Samsun Cumhuriyet Lisesini (1980), Eskişehir Anadolu Üniversitesi, İktisat Fakültesini (1988) bitirdi. S.M.M.M.O Samsun Şubesi Oda meclis Üyeliği ve üst Kurul delegeliği, MESANDER (Müteşebbis Esnaf Sanayici ve işadamları G.Merkez Kurucu üyeliği), Vakıf, dernek yöneticiliği ve üyeliği, 1995-1996 MHP Samsun Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı, 1997-1999 MHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 1999-2007 MHP Samsun İl Başkanlığı Görevi, 2007 TBMM 23. Dönem MHP Samsun Milletvekili Adayı, 2008 MHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı, 2009 Milliyetçi Hareket Partisi MYK Yedek Üyeliği, 2017- iyi Parti Kurucular Kurulu Üyeliği yaptı. Evli ve 2 çocuk babası olan ve serbest muhasebecilik ve yatırım danışmanlığı yapan Özyer, İYİ Parti'nin Samsun 2. sıradan Milletvekili adayı idi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun Valisinden 95 yaşındaki emekli emniyet müdürüne ziyaret
Samsun Valisinden 95 yaşındaki emekli emniyet müdürüne ziyaret
Bomba yüklü araç ihbarı polisi harekete geçirdi
Bomba yüklü araç ihbarı polisi harekete geçirdi