24 EYLÜL 2018

JÖAK ve JOPER Karadeniz´de terörist avına çıktı!

Trabzon´un Maçka ilçesinde Astsubay Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül´ü şehit eden PKK´lı teröristlerin telsiz konuşmaları Gümüşhane Doğankent-Kürtün mevkiinde tespit edilince TSK´nın seçkin birliklerinden JÖAK VE JOPER ekipleri bölgeye sevk edildi.

JÖAK ve JOPER Karadeniz´de terörist avına çıktı!

Trabzon'un Maçka ilçesi Vazelon Manastırı bölgesinde Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül’ün şehit edilmesi üzerine bölgedeki operasyonlar aralıksız devam ediyor.

PKK'nın sözde Karadeniz Açılım Grubu olarak bilinen terörist grubun telsiz konuşmaları Gümüşhane sınırlarındaki Dogankent-Kürtün bölgesinde tespit edildi. Bu nedenle bölgeye polis ve jandarma harekat timleri sevk edildi. Teröristlerin geçmesi muhtemel alanlar kordon altına alındı.

Bu arada Jandarma Genel Komutanlığı bünyesindeki en seçkin birlik olan Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) ile Jandarma Özel Operasyon Komutanlığı (JOPER) ekipleri de bölgeye kaydırıldı. Karadeniz'in ormanlık ve dağlık alanlarında teröristleri etkisiz hale getirmek için bölgeyi karış karış tarayan özel birliklerin, Karadeniz'de ilk kez operasyonel faaliyet gösterdiği ifade edildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 2 kadının cesedi bulundu
2 kadının cesedi bulundu
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı
Vahşet: Eşini ve oğlunu öldürüp kaçtı