21 KASIM 2018
Advert

Kaçan kurbanlık ortalığı birbirine kattı

Rize'de sahibini boynuz darbeleri ile yaraladıktan sonra kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattı. Uyuşturucu iğne atılan boğa, 2 saatte yakalandı.

Kaçan kurbanlık ortalığı birbirine kattı

Pehlivantaşı Mahallesi'nde kesileceği sırada sahibi Eşref Büyük'ü boynuz darbeleri ile yaralayan ve kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattı. Vatandaşların kovaladığı boğa yakalanamayınca, Rize Belediyesi Veteriner ekiplerine haber verildi. Ekipler ve vatandaşlar bir süre kaçan boğayı kovaladı. Çay bahçesine giren boğaya uyuşturucu iğne atıldı. Sakinleşen boğa, 2 saat sonra yakalanarak olduğu yerde kesildi.  

Kesmeye çalıştığı kurbanın kendisini yaraladığını anlatan Eşref Büyük, "Kurbanımız biraz yaramazlık yaptı. Hayvanın ayağı ipe takıldı. Kurtarayım derken boynuzu ile bana vurdu. Çeneme aldığım darbe ile yere düştüm. Kaçmasaydım üzerimden geçecekti. Sonunda yakaladık ve kurban ettik" dedi.  

Kentte, sahiplerinin elinden kaçan kurbanlıklar sahiplerine zor anlar yaşattı. Belediye ekipleri, 32 kaçan kurbanlığa müdahale etti.

BOĞA, SAHİPLERİNE ZOR ANLAR YAŞATTI
Rize'nin Portakallık Mahallesi'nde de sahiplerinin elinden kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattı. Sahiplerini peşinden sürükleyen boğa, karayoluna çıktı, otomobillerin önüne çıktı. Bazı sürücüler otomobilleri ile sıkıştırmaya çalıştığı boğa, dere yatağına düştü. 1.5 saat süren kovalamacanın ardından sahiplerinin yakaladığı boğa kurban edildi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karadeniz'de sel ve heyelan
Karadeniz'de sel ve heyelan
Otomobil, pancar yüklü kamyonun altına girdi: 3 ölü
Otomobil, pancar yüklü kamyonun altına girdi: 3 ölü