21 EYLÜL 2018

Karadeniz´de gemideki patlamada 1 mürettebat öldü

Sinop Limanı´na yanaşan Liberya bandıralı kömür yüklü gemide gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada, 47 yaşındaki Kazım Sucu hayatını kaybetti, bir kişi de yaralandı.

Karadeniz´de gemideki patlamada 1 mürettebat öldü

Sinop Limanı'na yanaşan Liberya bandıralı 'MV Mümtaz Amca' isimli kömür yüklü kuru yük gemisinin baş tarafında, patlama meydana geldi. Kıyıya yaklaşık 300 metre uzaklıktayken büyük bir gürültüyle meydana gelen patlama nedeniyle rıhtıma çok sayıda AFAD, 112 ambulansı, polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

Gazaz sıkışmasından kaynaklı patlamada, müretttebattan 47 yaşındaki Kazım Sucu hayatını kaybederken 54 yaşındaki Ragıp Yamak yaralandı. Yaralı gemici, deniz polisinin botuyla gemiden alınarak kıyıda bekleyen 112 Acil Sağlık ekiplerine teslim edildi. Yaralı, sağlık ekibinin ilk müdahalenenin ardından da ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Geminin Rusya'nın Tuapse Limanı'ndan, İzmit Limanı'na kömür götürdüğü belirtilirken, Sinop Liman Başkanı Kazım Alpay, olayın çok yönlü olarak incelendiğini, gaz sıkışmasının neden kaynaklandığının yapılacak incelemenin ardından netlik kazanacağını ifade etti.

Yaralının hastaneye kaldırıldığını belirten Alpay, ölen mürettebatın cenazesinin gemide bulunduğunu, savcılık incelemesenin ardından morga kaldırılacağını söyledi.

Bu arada Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, fırtına nedeniyle uluslararası yük taşımacılığı yapan 21 kuru yük gemisinin halen Sinop Limanı'nda beklediğini belirterek, "Denizde şiddetli rüzgar ve dalga var. Bu nedenle ekiplerimiz gemiye ulaşmakta güçlük çekmişlerdi. Ancak şu an bütün ekipler gemiye ulaştı. Olay yeri inceleme çalışmaları şu an yapılıyor. Ölen mürettebatın cenazesi de inceleme sonrasında kıyıya getirilip morga götürülecek" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversiteli Şirvan, organlarıyla can olacak
Üniversiteli Şirvan, organlarıyla can olacak
Mahkeme, Galatasaray Adası'nı Maliye Hazinesi verdi
Mahkeme, Galatasaray Adası'nı Maliye Hazinesi verdi