KARADENİZ
Giriş Tarihi : 19-05-2020 10:44   Güncelleme : 19-05-2020 10:44

Karadenizli balıkçıların teknesi Moritanya'da battı: 17 balıkçı ölümden döndü

Atlantik Okyanusuna kıyısı olan Moritanya'nın Nuakşot açıklarında avlanan Karadenizli balıkçılara ait tekne, ağlarındaki aşırı balıktan dolayı yan yatarak battı. 17 balıkçı, çevredeki Türk ve yabancı balıkçılar tarafından kurtarıldı.

Karadenizli balıkçıların teknesi Moritanya'da battı: 17 balıkçı ölümden döndü

Karadeniz'de 15 Nisan'da başlayan av yasağı nedeniyle  Ordu'nun Fatsa İlçesi Yalıköy  barınağından hareket eden balıkçılar, Atlas Okyanusu'na kıyısı bulunan Afrika ülkesi Moritanya'ya gitti. 

Başkent Nuakşot açıklarında ise sabaha karşı  "vira bismillah" diyerek denize ağ attı. Ancak 26 metre uzunluğundaki 'Başaran 2' adlı tekne ağda bulunan aşırı miktardaki balık nedeniyle yan yatarak su almaya başladı. 

Su pompaları etkisiz kalınca da tekne batmaya başladı. Bu sırada teknede aralarında yabancıların da olduğu balıkçılardan bazıları can yelekleri giyerek denize atladı. Bu sırada son bir hamleyle tekneyi kurtarmaya çalışan balıkçılar bunda başarılı olamayınca telsiz anonsuyla yardım istedi. 

Bunun üzerine çevredeki diğer Türk tekneleri  olay yerine gelerek batmak üzere olan teknede kalan balıkçıları son anda kurtardı.

SAMSUN HABER HATTI