GENEL
Giriş Tarihi : 07-12-2021 17:03   Güncelleme : 07-12-2021 17:03

Karakalem Seti Nedir?

Karakalem Seti Nedir?

Karakalem çizimleri siyah rengin farklı tonlarda kullanarak uygulanan resimlerin genel bir adıdır. Karakalem çalışmalarında kullanılan malzemeler direkt olarak resmin kalitesini etkiler. İyi seçilecek bir karakalem seti başarılı eserler ortaya çıkartır. Karakalem çalışmalarında kullanılan kurşun kalemler farklı dereceler ile sınıflandırılır. 

Kurşun kalemlerin içeriğini oluşturan kil ve grafit resim yapmak için en uygun malzemelerdir. Bu malzemelerin eksiltilip arttırılması kalemin yumuşaklık derecesini belirler. Kil miktarı fazla olan kalemler daha yumuşak olur ve koyu tonda iz bırakır. Kil miktarı düşük olan kurşun kalemler ise serttir ve soluk izler yansıtır. Karakalem seti modelleri bu derecelerde kalemlerden oluşur. 

Karakalem Seti ile En Özel Çizimler 

Karakalem setinde dereceli olarak yer alan kalemler, en ince detayları dahi kâğıda dökerek görsel olarak harika resimler çizmenize olanak sağlar. Hobi veya meslek olarak karakalem çizimleri yapıyorsanız iyi seçilmiş bir karakalem seti modeli tam size göre olacaktır. Birbirinden farklı tonları aynı sette buluşturan karakalem setlerine  https://www.guvensanat.com/idora-karakalem-eskiz-seti sitemizi ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. 

 

AdminAdmin