GÜNDEM
Giriş Tarihi : 11-04-2020 13:59

Karantinaya alınan Vezirköprü'de cadde ve sokaklar ilaçlanıyor

Samsun İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından 14 gün boyunca koronavirüs salgını nedeniyle karantinaya alınan Vezirköprü ilçesinde cadde ve sokaklar ilaçlanıyor.

Karantinaya alınan Vezirköprü'de cadde ve sokaklar ilaçlanıyor

Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, koronavirüs vakalarının yapılan filyasyon ve diğer çalışmalara rağmen artış göstermesi nedeniyle Vezirköprü ilçesinde 14 gün boyunca karantina bölgesi ilan etti.

İl merkezine köylerden, bölge il ve ilçelerden giriş ve çıkışların mücbir sebepler haricinde yasaklanmasından sonra Vezirköprü Belediyesi cadde ve sokaklarda dezenfekte çalışması yapmaya başladı. Çalışmalar kapsamında asfalt alanlar,  çöp konteynerleri ve bahçeler dezenfekte ediliyor. Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, veteriner hizmetleri için bugün Çelebi ve Temel,  pazar günü de Bohçaçı ile Kutlu Veteriner ile Cumhuriyet ve Bahçelievler Mahallesi'nde 2 akaryakıt istasyonunun açık olacağını belirtti. Başkan Edis, vatandaşlara çağrıda da bulunarak, "Fırıncılarımızın ekmek dağıtım ekipleri ile ekmeğinizi evlerinize kadar getiriyoruz. Evinize en yakın fırının telefon numarasını bilmiyor ya da ekmek temininde sıkıntı yaşıyorsanız 0 362 647 17 34 numaralı telefondan sahadaki Zabıta ekiplerimizin size yardımcı olmasını sağlayabilirsiniz" dedi.

SAMSUN HABER HATTI