GENEL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 10:12   Güncelleme : 31-05-2021 10:15

Kartal’dan yerel haberlerin adresi Haber Kartal

Kartal’dan yerel haberlerin adresi Haber Kartal

Yarım milyona dayanan nüfusuyla dikkat çeken İstanbul’un en önemli ilçelerinden Kartal’da yaşayanlar nihayet yerel haberler için güvenilir bir kaynağa sahip oluyor.

Haber alma hakkı ülkemizde anayasa ile tanımlanmış olan en temel haklardan biridir ve Haber Kartal ülkemizde yaşayan her vatandaşın ister Kartal’da yaşasın ister yaşamasın, bu hakkını kullanabilmesi adına bağımsız, cesur doğru, tarafsız olma ilkelerinden taviz vermeden faaliyet göstermektedir. Geçmişte olduğu gibi günümüzde de gazetecilik halkın gözlerden uzakta olup bitenleri öğrenmeleri için en kuvvetli araç olma özelliğini sürdürmektedir. Kuvvetli duruşunu beraber çalışan tecrübeli, her biri alanlarında deneyimli basın emekçilerinin döktüğü tere borçlu olan haber kurumu şu an yayınlarını internet sitesi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Hareketin asla durmadığı şehirde haber maratonu

Geçmişi 2000 yıldan uzun bir süreye dayanan İstanbul, birden fazla imparatorluğa başkentlik yapmış dünyadaki ender şehirlerden biridir. Asya ve Avrupa’nın birleştiği hem kara hem su yollarının merkezinde bulunan megapol, dünyanın birçok önemli şirketi tarafından ülkemizde ve çevre ülkelerde faaliyet göstermek için merkez olarak seçilmiştir. Ülkemizin en önemli sanat ve eğitimlerini içinde barındıran İstanbul, yalnızca ekonomi açısından değil, kültür konusunda da en önemli şehirlerinden biri olagelmiştir.

Nüfusu 18 milyon civarına yaklaşan Megapol İstanbul, dünyada nüfusu en yüksek ve yerleşim alanı en geniş şehirler arasında bulunmaktadır. Böylesine büyük bir nüfus, ekonomik aktiviteleri ve ticareti de arttırmakta, bu da daha fazla iş imkânı yaratarak, daha fazla kişinin İstanbul’a yerleşmesine yol açmaktadır. Planlanması imkansıza yakın bir hal almış olan bu durum, şehirde her gün iyisiyle kötüsüyle yüzlerce olay yaşanmasına sebep olmaktadır.

Her kesimi ilgilendiren, sadece önemli değil aynı zamanda ilgi çekici haberler

Tuzla ve Pendik gibi ağır sanayinin yoğunlaştığı ilçeler ve Kadıköy gibi kültür, sanat ve ticaretle anılan ilçelerle komşu olan Kartal, İstanbul’da yaşamak için en ideal bölgelerden biri kabul edilmektedir. Yoğun bir nüfusa sahip olan bölgenin her bir sokağında farklı bir tarih, eski ve yeni hikayeler yatmakta ve yaşanmakta, Haber Kartal’da haber niteliği taşıyan her olayı bu sokaklardan alıp, takipçilerine ulaştırmaktadır. Haber Kartal müşterilerine aşağıdaki konularda son gelişmeleri bildirmekte ve dosyalar hazırlamaktır;

 • İstanbul sınırları içinde gerçekleşen cinayet, hırsızlık, gasp ve diğer suçlar,

 • Yangın, ciddi trafik kazaları, intihar girişimleri,

 • Ana arterlerde yapılacak yol çalışmaları veya trafiği aksatabilecek diğer etmenler, organizasyonlar,

 • Yerel yönetimlerin halka sunduğu hizmetler ve sözü verilip tutulmayan işler ile, uzun süredir inşaatı başlamamış projeler,

 • Yerel yönetimlerin sunduğu ancak halk tarafından pek bilinmeyen hizmet ve kurslar hakkında bilgilendirmeler,

 • Kartal ve çevresi öncelikli olmak üzere, ekonomik gelişmeler, yeni açılan işletmeler ve ticari fırsatlar ve yeni istihdam olanakları,

 • Yerel spor takımlarının ve sporcularının maç programları, liglerindeki durumları ve haklarındaki son gelişmeler,

 • Özel sektörün bölgede başlattığı projeler ve bölgeye ilgi göstermeye başlayan şirketler,

 • Konser, sergi ve performans etkinlikleri,

 • Özellikle Kartal ve çevre bölgelerde okuyan öğrencilerin sınav, yarışma gibi etkinliklerde elde ettikleri başarılar,

 • Halkın genel beklenti, şikâyet, öneri ve istekleri,

 • Genel politikanın ve üzerinde çalışılan yasa taslaklarının İstanbul ve halkını nasıl etkileyeceği hakkında haberler üretmeye öncelik vermektedir.

Günlük olarak yayın yapmayı amaçlayan kurum, gün boyunca şehrin her tarafında haber peşinde koşan tecrübeli kadrosuyla haberleri en güncel haliyle en hızlı biçimde merkeze bildirmektedir. Okurlarına tüm gelişmeleri en hızlı biçimde bildirebilmek için internet üzerinden yayın yapan Haber Kartal, teknolojinin tüm avantajlarını kullanarak sitesinde en güncel gelişmeleri dakikalar için de yayınlayabilmektedir.