GENEL
Giriş Tarihi : 05-01-2021 01:18   Güncelleme : 05-01-2021 01:18

Kıl Dönmesi (Plonidal Sinüs) Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kıl dönmesi çoğunlukla kuyruk sokumunda olduğu için kuyruk sokumunda delikler ortaya çıkabilmektedir. Bu deliklerden apse sebebiyle akıntı olmaktadır. Akıntı olmaması durumunda da apse daha da şişmektedir.

Kıl Dönmesi (Plonidal Sinüs) Nedir, Nasıl Anlaşılır?

Kıl dönmesi yaşam standartlarını azaltan ve özellikle erkeklerde görülen, plonidal sinüs olarak da isimlendirilen bir hastalıktır. Hastalık kılların deri altına inişiyle ortaya çıkmaktadır. Vücudunuzdan düşer kıllar çeşitli bölgelerde deri altına iner ve böylece bölgede apseler oluşur.

Kıl dönmesi çoğunlukla kuyruk sokumunda olduğu için kuyruk sokumunda delikler ortaya çıkabilmektedir. Bu deliklerden apse sebebiyle akıntı olmaktadır. Akıntı olmaması durumunda da apse daha da şişmektedir. Yaşanan kıl dönmesi sorunu akıntılar ve apseler gibi çeşitli sebeplerde işinizi bir hayli zorlaştırabilir. Otururken oluşabilecek ağrılara sebebiyet verir. Bunlar da sizin yaşam kalitenizi düşürecektir. Kıl dönmesi sorunu basite alınmaması gereken ve tedavi edilmesi gereken bir hastalıktır.

Kıl dönmesi tedavisi zorunlu mudur, tedavisiz düzelir mi?

Yaşanılan kıl dönmesi sorunu kendiliğinden oldukça düşük oranlarda düzelebilmektedir. Bunun yerine yaşanan sorunların çoğu tedavi gerektirmektedir. Hastalığın fazla ilerlemesini beklemeden kendinizde gördüğünüz semptomlar sonrası hızlı bir şekilde muayene olmanız ve tedavi almanız gerekmektedir.

Kıl dönmesi tedavisi için günümüz şartlarında oldukça uygun tedaviler bulunmaktadır. Tedavi seçenekleri arasında ameliyat da bulunan hastalıkta ameliyatla tedavi zorunlu değildir. Tabi ki hastalığın durumu ve nasıl bir yol izlenmesi doktorunuzla birlikte karar verilebilecek bir süreçtir ancak tedavi için ameliyatsız çözüm yöntemleri de bulunmaktadır.

Climed kıl dönmesinde ameliyatsız çözümler sunuyor

Climed tedavi merkezleri hastalar için uygun tedavi yöntemleri sunmaktadır. Hastalığınız için tek çözümü klasik ameliyatların ötesine taşıyan Climed, kıl dönmesine karşı lazer ve mikro sinüsektomi yöntemleri ile ameliyata gerek kalmadan sorununuzu sonlandırmaktadır.

Herhangi bir ameliyata gerek olmayan bu tedavi yöntemlerinde hastaneye girmeniz ve çıkmanız bir olacak denebilir çünkü bu yöntemler 10-15 dakika kadar sürmektedir. Hızlı bir tedavi ve aynı zamanda başarı sonucu yüksek işlemler sayesinde kıl dönmesi kaynaklı yaşadığınız ve hayatı zorlaştıran sıkıntılardan kurtulabileceksiniz. Yaşadığınız akıntı problemleri ve bitmeyen apselerden kurtulmanın tek yolu tedavidir, tedavinizi ne kadar geciktirmeden yaparsanız alacağınız verim de o kadar artmaktadır. Hastalıklardan kaçmayın iyi çözüm yollarıyla yaşadığınız sorunlardan kurtulun.