GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-06-2021 15:33   Güncelleme : 07-06-2021 15:55

K.Irak şehidi Uzman Çavuş Samet Şeker Samsun'da toprağa verildi

Irak'ın Kuzeyi'ndeki Pençe-Yıldırım Harekatı bölgesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan Uzman Çavuş Samet Şeker memleketi Samsun'un Bafra İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

K.Irak şehidi Uzman Çavuş Samet Şeker Samsun'da toprağa verildi

Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında, Irak'ın Kuzeyi'ndeki sürdürülen opğerasyonda Nirvaseytu Geçici Üs Bölgesinde teröristlerin önceden döşediği el yapımı  patlayıcının infilak etmesiyle şehit olan Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in naaşı Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından askeri uçak ile memleketi Samsun'a getirildi. 

Samsun--Çarşamba Havalimanında Samsun Valisi Zülkif Dağlı, kent protokolü ve ailesi tarafından gözyaşları arasında karşılanan şehidin naaşı daha sonra cenaze nakil aracıyla Samsun'un Bafra İlçesi Şeyhören Mahallesi'ne getirildi.  

Buradaki törene Şehidin annesi Münevver Şeker, babası Nurettin Şeker, kardeşi Figen Yiğit, Temmuz ayında düğün hazırlığı yaptığı nişanlısı Nidanur Dursun, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Selim Dursun, Milletvekilleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İbrahim Güven, ilçe belediye başkanları, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Törende şehidin yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü, ağıtlarıyla da yürekleri dağladı. 

25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Samet Şeker'in naaşı, kılınan cenaze namazı sonrasında mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI