GENEL
Giriş Tarihi : 09-07-2023 22:04

K.Irak'tan acı haber: 2 asker şehit

K.Irak'ın Pençe-Şimşek Harekatı bölgesinde teröristlerin taciz ateşi sonucu Piyade Sözleşmeli Er Hasan Taş ve Furkan Günergök şehit oldu.

K.Irak'tan acı haber: 2 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Pençe-Şimşek Harekâtı bölgesinde 09 Temmuz 2023 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan taciz ateşi sonucu kahraman silah arkadaşlarımız P. Söz. Er Hasan Taş ve P. Söz. Er Furkan Günergök ağır yaralanarak derhal hastaneye sevk edilmiş ancak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz." Pençe-Şimşek Harekatı bölgesinde, bölücü terör örgütü mensuplarının taciz ateşi sonucu, iki askerin şehit olduğunu duyurdu.

Bu arada şehit Piyade Sözleşmeli Er Hasan Taş'ın Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesi, Piyade Sözleşmeli Er Furkan Günergök'ün de Bingöl'ün Ilıcalar Beldesi nüfusuna kayıtlı olduğu ve şehadet haberinin ailelerine verildiği öğrenildi.