GENEL
Giriş Tarihi : 11-09-2022 22:44

K.Irak'tan acı haber: 4 asker şehit

Pençe-Kilit operasyonun sürdüğü Kuzey Irak'ta Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl, Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu, Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım, Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan şehit oldu. Milli Savunma Bakanlığı saldırıda 2 askerin de yaralandığını duyurdu.

K.Irak'tan acı haber: 4 asker şehit

Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, 11 Eylül 2022 tarihinde arama-tarama faaliyeti esnasında bölücü terör örgütü  mensupları ile çıkan çatışmada kahraman silah arkadaşlarımız P.Asb.Kd.Çvş. Gökhan Ağıl, P.Uzm.Çvş. Savaş Borlu, P.Uzm.Çvş. Harun Yıldırım ve P.Uzm.Çvş. Fatih Kalkan şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet; kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz" denildi.

Bu arada şehit askerlerden Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Gökhan Ağıl'ın Tokat'ın Turhal İlçesi, Piyade Uzman Çavuş Savaş Borlu'nun Niğde’nin Değirmenli beldesi, Piyade Uzman Çavuş Harun Yıldırım'ın Mersin’in Toroslar ilçesi, Piyade Uzman Çavuş Fatih Kalkan'ın da Malatya'nın Kuluncak ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.