GENEL
Giriş Tarihi : 25-04-2020 16:35   Güncelleme : 25-04-2020 17:06

K.Irak'tan acı haber: Piyade Er Ahmet İnce şehit oldu

Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde PKK'lı teröristlerin havan ile yaptığı taciz atışı sonucu Sözleşmeli Piyade Er Ahmet İnce şehit oldu, biri ağır 3 asker de yaralandı. Taciz ateşinin yapılan bölge ise uçaklarla vuruldu ve 12 terörist etkisiz hale getirildi.

K.Irak'tan acı haber: Piyade Er Ahmet İnce şehit oldu

Milli Savunma Bakanlıpı tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Nisan 2020 tarihinde PKK’lı bölücü teröristlerce havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 1 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 1'i ağır olmak üzere 3 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal Hava Kuvvetleri unsurlarımız ve ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve bölücü terör örgütü mensubu 12 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır.  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimiz için de acil şifalar dileriz" denildi.

HATAY'A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ
Bu arada şehit olan Sözleimeli Piyade Er  Ahmet İnce'ninşehdet haberi Hatay'ın Kırıkhan ilçesindeki baba ocağına ulaştı.