GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-04-2021 00:29   Güncelleme : 26-04-2021 20:20

K.Irak'tan Samsun'a acı haber: Uzman Çavuş Aygün Çakar şehit oldu

Kuzey Irak'ta sürdürülen Pençe-Şimşek harekatı bölgesinde teröristlerin tuzakladığı el yapımı mayının infilak etmesi sonucu8 Samsunlu Uzman Çavuş Aygün Çakar şehit oldu.

K.Irak'tan Samsun'a acı haber: Uzman Çavuş Aygün Çakar şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Kuzey Irak'ta sürdürülen Pençe-Şimşek harekâtı bölgesinde teröristler tarafından daha önceden döşenen bir EYP’nin patlaması sonucu yaralanan Uzman Çavuş Aygün Çakar'ın hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu duyurdu. MSB'nin açıklamasında, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz" denildi.

Bu arada Samsun'un Vezirköprü İlçesi Darıçayalanı Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan 4 yıllık asker 26 yaşındaki Uzman Çavuş Aygün Çakar'ın bekar olduğu ve cenazesinin Pazartesi günü toprağa verileceği belirtildi.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından  yayınladığı taziye mesajında, "Pençe Şimşek Harekatı kapsamında Kuzey Irak'ta şehit olan kahraman Samsunlu hemşehrimiz Personel Uzman Çavuş Aygün Çakar'a Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim. Aziz milletimizin başı sağ olsun" ifadesini kullandı.

VEZİRKÖPRÜ'DE TOPRAĞA VERİLDİ
Şehit Uzman Çavuş Aygün Çakar'ın naaşı, Samsun'un Vezirköprü ilçesi Darıçayalanı Mahallesi'nde Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Uğurhan Kuş, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, milletvekilleri, şehidin yakınları, mahalle sakinlerinin katılımıyla toprağa verildi.
 

SAMSUN HABER HATTI