GÜNDEM
Giriş Tarihi : 06-03-2021 10:57   Güncelleme : 06-03-2021 10:57

Kırmızı kategorideki kentte 'Hedef Mavi Samsun' kampanyası

Sağlık Bakanlığı'nın çok yüksek riskli il olarak açıkladığı Samsun'da vaka sayısının alınacak önlem ve tedbirlerle düşürülmesi için 'Hedef Mavi Samsun' kampanyası başlatıldı. Sosyal medya üzerinden başlatılan kampanyada herkesin alınan tedbirlere uymaları istendi.

Kırmızı kategorideki kentte 'Hedef Mavi Samsun' kampanyası

Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan haritada 'çok yüksek riskli' iller arasında kırmızı kategoride bulunan Samsun'da, vaka sayılarını düşürmek ve alınan tedbirlere uyulması için denetimler aralıksız sürdürülüyor.

Bu kapsamda Samsun Valiliği sosyal medya üzerinden, 'Benim Rengim Mavi', 'Samsun'a Mavi Yakışır', 'Hedef Mavi Samsun' başlıklarıyla kampanya başlatıldı. Kurumların sosyal medya hesaplarından da yürütülen kampanyada, Koronavirüs salgını ile ilgili alınan tüm tedbirlere ve önlemlere uyulması istenirken,  aile ve taziye ziyaretlerine ara verilmesi, sağlık çalışanlarının emeklerin boşa çıkarılmaması istendi.

SAMSUN VALİSİ'NDEN UYARI
Bu arada Samsun Valisi Zülkif Dağlı, twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Kontrollü Normalleşme Dönemiyle birlikte yaklaşık 3 aylık aranın ardından sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmayacağı bu cumartesi günü de kalabalık ortamlardan uzak durmaya, temizlik, maske ve mesafe kurallarına azami titizlik göstermeye gayret edelim. Zorunlu kısıtlamaların dışında bireysel olarak da göstereceğiniz fedakarlık ve hassasiyetle, salgınının yayılımını azaltarak kısa sürede mavi kategorideki iller arasına gireceğimize ve sevdiklerimizle birlikte çok daha sağlıklı günlere ulaşacağımıza yürekten inanıyorum" dedi.

SAMSUN HABER HATTI