GENEL
Giriş Tarihi : 13-12-2021 16:36   Güncelleme : 13-12-2021 16:36

Köpek Maması ve Köpek Ürünleri Ekonomik Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

Köpek Maması ve Köpek Ürünleri Ekonomik Fiyatlarla Zoo.com.tr ‘de!

Dünyalar tatlısı bir köpek sahiplendiniz. Sıra onun karnını doyurmaya geldiğinde türlü endişeleriniz olabilir. Köpeğime nasıl mama seçeceğim? Bu konuda neler yapmam gerekir gibi birçok soru kafanızı kurcalayabilir. Ama panik yapmanıza hiç mi hiç gerek yoktur. İşte karşınızda köpek maması satın alırken dikkat etmeniz gereken her şey…

Köpek Maması Sağlıklı ve Kaliteli Olmalı

Ailenizin sempatik üyesi olan köpeğinize mama alma vaktiniz geldi. Onu ailenize daha çok yeni dahil etmiş olabilirsiniz. Ayrıca senelerdir onunla yaşıyor da olabilirsiniz. Mama türünü değiştirecek veyahut da ona ilk kez mama alacaksınız, fark etmez.  Bu konudaki panik hali normaldir. Ama sakinleşmek gerek. Uygun adımları takip ederek siz de köpeğinize en iyi mamayı alabilirsiniz.

Köpeğinize mama alacağınız gün geldi sonunda! Evet, güvenilir bir marka seçimi yaptığınızdan emin olmalısınız. Atacağınız bu önemli adımla birlikte köpek maması alma işlemi bir tık daha kolay hale gelecektir. Köpek maması seçimini gerçekleştirirken dikkatli olmanız gereken başka bir detay da ürünün içeriğidir. İçerik kontrolü yapmak mühim. Köpeğiniz için zararlı maddelere dikkat edin.

Köpeğinizin alerji beslediği bir madde satın alacağınız mamada yer alıyorsa orada bir sorun vardır. Bahsi geçen mamalardan satın almayın. Köpeğinizin alerjisinin olmadığı bir mamayı almaya çalışmanız en mantıklısı olacaktır. Sevimli dostunuzun bütün alerji testlerini yaptırmalısınız. Bunun sonucunda içiniz daha rahat olur.

Köpek maması alacağınız zaman mamanın yeteri kadar vitamin ve mineral barındırdığından emin olun. Aksi bir durumda köpeğiniz mamasından yeteri kadar yarar göremez ve sağlığı kötüleşebilir. Köpek mamalarının protein meselesi açısından da kafi içeriğe sahip olması gerekir. Birçok kişi proteinin köpekler için ne kadar önemli olduğunu bilmiyor. Bu sebeple de konuya önem vermiyor.

Köpeğinize kalite açısından kusursuz bir mama alacağınız gün geldiğinde onun yaşını da göz önüne almanız lazımdır. Bunun geldiği anlam şudur; eğer yetişkin bir köpeğiniz bulunuyorsa ona alacağınız mama yetişkin köpek maması olmalıdır. Çünkü her köpeğin kalori gereksinimi farklıdır. Yaşlı bir köpek fazla hareket etmez. Bu yüzden de bol bol kaloriye gereksinim duymasının imkanı yoktur.

Açık Köpek Maması ile Köpeğinizi Besleyin

Piyasada birçok farklı türde köpek mamasına rastlamış fakat bu ürünleri incelememiş olabilirsiniz. O halde size bu durumu şöyle açıklamış olalım; açık, konserve ve kuru mamalar köpeklerin mama çeşitleridir. Açık köpek maması ise en çok ilgi gören ürünler arasında aktif olarak yer almaktadır. Daha ekonomik olmasından gramajının fazla olmasına kadar birçok detay bu mama çeşidini ilgi çekici kılmaktadır. Aynı zamanda köpeğiniz açısından son derece sağlıklı bir ürün olmasıyla dikkat çeker.

Açık köpek maması alırken ürünün son tüketim tarihini de kontrol etmeniz gerekir. Bazı ürünlerin ne yazık ki tarihi bir hayli geçmiş olabiliyor. Köpeğinize zarar gelmemesi için bu konuda titiz olmanızı tavsiye ediyoruz. Açık köpek maması alan birçok köpek sahibi birey bu mama türünden memnun kaldıklarını ifade ediyor. Tabii işin sırrı ürünü çok iyi bir markadan almış olmaktır. 

Herkesin bildiği ve önerdiği bir markanın açık köpek mamasından satın almak köpeğinize zarar vermeyecektir. Aksine onun damak tadına hitap edecek birçok ürünü bu şekilde çok daha rahat biçimde bulmuş olursunuz. Açık köpek mamalarının iştah açıcı bir etkisi de vardır. İştahsız ve genel olarak pek yemek tüketmek istemeyen bir köpeğiniz varsa açık mama onun için her daim idealdir.

Köpek Kulübe ve Evleri ile Dostunuza Harika Bir Yaşam Alanı

Köpeğinize modern ve kullanışlı bir yaşam alanı sağlamak istediğinizde köpek kulübe ve evleri arasından seçim yapabilirsiniz. Köpeğinizin karakter özelliklerine, boyutuna ve sizin tercihlerinize hitap eden çok farklı köpek evleri arasından en beğendiğinizi seçebilirsiniz. 

En iyi köpek maması ve köpek ürünleri için online petshop mağazası ZOO’yu inceleyebilirsiniz.