GÜNDEM
Giriş Tarihi : 30-03-2021 15:00   Güncelleme : 30-03-2021 15:00

Koranavirüsün zirve yaptığı Samsun'a takviye polis gönderildi

Koronavirüs risk haritasında 'çok yüksek riskli' iller arasında zirvede bulunan Samsun'a İçişleri Bakanlığı tarafından HES kodu denetimleri yapmak üzere İstanbul ve Ankara'dan 209 takviye hazır kuvvet polisi gönderildi.

Koranavirüsün zirve yaptığı Samsun'a takviye polis gönderildi

Sağlık Bakanlığı koronavirüs risk haritasında kırmızı renkle işaretlenen ve 'Çok yüksek riskli iller' arasında zirvede yer alan Samsun'da HES kodu uygulamaları aralıksız devam ediyor. 

Kentin kalabalık cadde ve sokakların bariyerlerle kapatıldığı, giriş ve çıkışlarda HES kodu denetimin yapıldığı Samsun'a bu kapsamda İçişleri Bakanlığı tarafından takviye polis gönderildi. Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde İstanbul ve Ankara'da kurulan 'Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü'nden gönderilen 189 erkek, 20 kadın olmak üzere toplam 209 hazır kuvvet polisi, kentin en yoğun caddesi İstiklal'de HES  denetimi yapıyor.

Samsun'da salgın ile ilgili alınan önlemleri yerinde inceleyen Samsun Valisi Zülkif Dağlı, burada yaptığı açıklamada, İl genelinde Koronavirüs ile mücadelenin tüm kurumlarla birlikte etkin şekilde sürdürüldüğünü belirtti.  Vatandaşlara çağrıda bulunan Vali Dağlı, Covid-19 tanılı ve temaslısı olanları bilenlerin, bu kişilerin sokağa çıktığını görmeleri halinde hemen sağlık ekiplerine ve kolluk kuvvetlerine bildirmelerini istedi. 

SAMSUN HABER HATTI