16 HAZİRAN 2019 Pazar 12:06
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-04-2019 11:34   Güncelleme : 16-04-2019 11:34

Köy Enstitüleri’nin 79. kuruluş yıl dönümü Samsun'da kutlandı

Türkiye’nin kalkınması ve çağdaş, eğitimli bireyler yetişmesine katkı sunmak amacıyla 1940 yılında açılan Köy Enstitüleri’nin 79. kuruluş yılı dönümü Samsun'un Canik ilçesi Başalan Cumhuriyet İlkokulu'nda çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Köy Enstitüleri’nin 79. kuruluş yıl dönümü Samsun'da kutlandı

Canik Başalan Cumhuriyet İlkokulu'ndaki "Köy Enstitüleri’nin 79. kuruluş yıl dönümü" etkinlikleri, Samsun Eğitim Derneği Başkanı Emin Kırbıyık’ın öncülüğünde, Eğitim Gönüllüleri Derneği, 19 Mayıs Lisesi Mezunları Derneği, Köy Enstitüsü Mezunları ve birçok gönüllülerin katılımıyla gerçekleşti.

Samsun'dan gelen katılımcılar yanlarında getirdikleri okul  ve çocuklar için gerekli malzemeleri okul yöneticilerine ve çocuklara teslim etti. Etkinlik kapamında 19 Mayıs Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Dr. Murat Mallı  tüm öğrencilere göz muayenesi ve genel bir tarama yaptı. Eğitim Gönüllüleri Derneği  temsilcileri ise öğrencileri hijyen eğitimi ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi.

Atatürkçü Düşünce Derneği okul kütüphanesine hikâye kitapları, 'Atatürk ve Çocuk' konulu kitaplar hediye ederken,  öğrencilerle de bu konu üzerinde sohbet gerçekleştirdi. Ayrıca öğrencilere de üzerinde isimleri yazılı kitap dağıtıldı.  Egitim Derneği de okul eczadolabı için gerekli ilkyardım malzemelerini okul idaresine teslim etti.

Renkli ve bir o kadar da eğitici geçen etkinliklerde 1/B sınıfı öğretmeni Sabiha Aydın  öğrencileri ile birlikte misafirlere müzikli gösteriler sundu. Sanatçı  Mustafa Bilir ise öğrencilere sazıyla türküler söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA