GENEL
Giriş Tarihi : 28-07-2021 00:49   Güncelleme : 28-07-2021 00:49

Kuzey Irak'ta Teğmen ve Uzman Çavuş şehit oldu

Irak'ın kuzeyindeki Pençe Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük ile Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer şehit oldu.

Kuzey Irak'ta Teğmen ve Uzman Çavuş şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Pençe Harekâtı (Irak Kuzeyi/Hakurk) bölgesinde 27 Temmuz 2021 tarihinde arama tarama faaliyeti sırasında teröristlerle temas sağlanmış, çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilmiştir. Bahse konu çatışmada bölücü terör örgütü mensubu bir terörist etkisiz hale getirilmiştir.  Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz.
 
Bu arada şehit olan 28 yaşındaki Piyade Teğmen Ali Rıza Özcücük'ün şehadet haberi Gaziantep, 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Sergen Güçlüer'in de Aksaray'daki ailesine verildi.