GENEL
Giriş Tarihi : 25-03-2020 23:15   Güncelleme : 25-03-2020 23:18

Kuzey Irak'tan acı haber: 2 asker şehit, 2 yaralı

Irak'ın kuzeyinde teröristlerin düzenlediği havan saldırısında Uzman Çavuş İsmail Karataş ile Uzman Onbaşı Onur Karakaya şehit oldu, 2 asker de yaralandı

Kuzey Irak'tan acı haber: 2 asker şehit, 2 yaralı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yaılan yazılı açıklamada,  "Irak kuzeyi Haftanin bölgesinde, 25 Mart 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havan ile yapılan taciz atışı neticesinde, 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 2 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Bölgede tespit edilen hedefler derhal ateş destek vasıtalarımız ile yoğun şekilde ateş altına alınarak gerekli karşılık verilmiş, hedefler tahrip edilmiş ve şehitlerimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır" denildi.  Açıklamada, derin bir acı ve üzüntüye neden olan olayda hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Türk milletine başsağlığı dileğinde bulunulurken, yaralı askerler için de acil şifa dilekleri iletildi. 

Bu arada şehit askerlerden Uzman Çavuş İsmail Karataş'ın Şanlıurfa/Bozova, Uzman Onbaşı Onur Karakaya'nın da Manisa/Kula nüfusuna kayıtlı olduğu belirtildi.