GENEL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 07:52   Güncelleme : 18-09-2020 08:28

Kuzey Irak'tan acı haber! 2 asker şehit

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Harekatı bölgesinde teröristlerin roketli saldırısında Piyade Teğmen Harun Arslan ile Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılınç şehit oldu.

Kuzey Irak'tan acı haber! 2 asker şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Irak'ın Kuzeyi'ndeki Haftanin bölgesinde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu'nda PKK'lı teröristler roketli saldırıda bulundu.

Hain saldırıda Ağrı nüfusuna kayıtlı Teğmen Harun Arslan ile Mersin'in Mut İlçesi nüfusuna kayıtlı Piyade Uzman Çavuş Gökhan Kılınç şehit oldu, bir asker de yaralandı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan (MSB) konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Pençe-Kaplan operasyon bölgesinde bir üs bölgemize 17 Eylül 2020 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca roketatar ile yapılan taciz atışı sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır" denildi ve yaralı personelin derhal hastahaneye kaldırıldığı belirtilerek, "Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Şehit askerlerin cenazeleri,  Şırnak 23. Jandarma Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen tören sonrası toprağa verlmek üzere memleketlerine uğurlandı.