24 AĞUSTOS 2019 Cumartesi 07:48
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 16-03-2019 14:42   Güncelleme : 16-03-2019 14:44

Kuzey Irak'tan acı haber: Uzman Çavuş Yaşar Çakır ve Taşkın Temel şehit oldu

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen operasyon sırasında bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada Uzman Çavuş Yaşar Çakır ile Taşkın Temel şehit olurken, 8 askerde yaralandı. Çatışmada 6 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

Kuzey Irak'tan acı haber: Uzman Çavuş Yaşar Çakır ve Taşkın Temel şehit oldu

Milli Savunma Bakanlığı Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Irak kuzeyindeki operasyonlar esnasında, 16 Mart 2019 tarihinde çıkan çatışmada 2 kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, 8 kahraman silah arkadaşımız yaralanmıştır. Söz konusu operasyon esnasında 1'isi kadın 6 bölücü terörist etkisiz hale getirilmiştir. Ele geçen bu teröristlerin yanında, bölgedeki emarelerden terörist zayiatının daha fazla olduğu değerlendirilmektedir.Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, tedavileri devam eden kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar dileriz" denildi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ VE MEMLEKETLERİ
Bu arada  şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yaşar Çakır'ın Kütahya Çayırbaşı nüfusuna, Taşkın Temel'in de  Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi  Günyüzü köyü nüfusuna kayıtlı olduğu, ailelerine ise acı haberin askeri yetkililer tarafından verildiği öğrenildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA