Laleler Samsun´un güzelliğine güzellik kattı!

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Kasım ve Aralık ayında cadde, bulvar ve parklara ekilen lale soğanları çiçek açtı ve kente ayrı bir güzellik kattı. Ömrü çok kısa olan lalelerin koparılmaması için vatandaşların bu konuya duyarlı olmaları istendi.

Laleler Samsun´un güzelliğine güzellik kattı!
Laleler Samsun´un güzelliğine güzellik kattı! cihan

Samsun Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Kasım ve Aralık aylarında kentin cadde, bulvar, refüj ve parklara dikilen 300 bin lale soğanı açarak kentin görünümüne ayrı bir güzellik kattı.

Kırmızı, beyaz, sarı ve mor renklerdeki laleler kente canlılık kazandırırken, ortaya çıkan görsel görüntüler vatandaşlar tarafından fotoğraflanarak ölümsüzleştiriliyor. Görenlerin ruhunu dinlendiren gözalıcı renklerdeki lalelerin koparılmaması için bazı bölgelere uyarı tabelaları asıldı. Buna rağmen ömrü çok kısa olan laleleri koparanlar ise zabıta ekiplerinin yanı sıra vatandaşlar tarafından sözlü olarak da uyarılıyor.

Lalelerin Mayıs ayı ortalarından itibaren solmaya başlayacağı, ancak yerine yine mevsimlik çiçeklerin dikileceği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı