25 MAYIS 2019 Cumartesi 15:08
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-10-2018 18:04   Güncelleme : 12-10-2018 18:14

Liseli Büşra ameliyat sonrası hayatını kaybetti

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde beyin tümörü tedavisi gören ve 8 gün önce ameliyat edildikten sonra daha uyanamayan 18 yaşındaki Lise son sınıf öğrencisi Büşra Yeşil hayatını kaybetti. Liseli Büşra, Ordu'nun Ünye ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Liseli Büşra ameliyat sonrası hayatını kaybetti

Ordu'nun'nun Ünye ilçesindeki Arif Nihat Asya Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü son sınıf öğrencisi  18 yaşındaki Büşra Yeşil, beyin tümörü hastalığı nedeniyle 3 yıldır tedavi gördüğü Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 8 gün önce 3'üncü kez ameliyat edildi. Ameliyat sonrasında da yoğun bakım ünitesine alındı. Ancak liseli Büşra 10 Ekim tarihinde bitkisel hayata girdi ve bir daha uyanamayarak hayatını kaybetti.

Lise öğrencisi için öğrenim gördüğü okulda ise cenaze töreni düzenlendi. Öğretmenlerinin omzunda tabutu okul bahçesine getirilen Büşra için arkadaşları gözyaşı döktü. Okul Müdürü Ayşe Akyol, törende yaptığı konuşmada, Büşra’nın haziran’ı beklemeden erkeden mezun olmayı tercih ettiğini belirterek, "Evlat candır, geleceğimizdir, umutlarımızdır. Evimizin çiçeği, okulumuzun çiçek bahçesindeki bir gonca gülümüzdür. Goncagül açmadan solmuştur. Ben Büşra'ya Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Büşra için dualar edildi ve helallik alındı. Arkadaşları Büşra'yı gözyaşları içinde okuldan uğurladı. Bakiye ile Cemal Yeşil çiftinin 4 kızından üçüncüsü olan Büşra, Ünye Merkez Büyük Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Yiğitler Mahallesi'ndeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA