GENEL
Giriş Tarihi : 11-04-2020 04:02

Maden ocağında göçük: 3 işçi hayatını kaybetti

Manisa’nın Soma ilçesinde, kömür ocağında yapılan bakım ve onarım faaliyeti sırasında meydana gelen göçükte 3 işçi hayatını kaybetti.

Maden ocağında göçük: 3 işçi hayatını kaybetti

Manisa’nın Soma ilçesinde özel bir şirkete ait maden ocağında üretim faaliyetlerinin bulunmadığı galeri bölümünde yapılan bakım onarım çalışması sırasında göçük meydana geldi. 

Göçükte, Salih Ayber'in (36), Erdinç Karaveli (40) ve Ersin Özdoğan hayatını kaybetti. Manisa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan açıklama, "Bugün Soma İlçemizde, bir maden ocağında, üretim faaliyetlerinin bulunmadığı galeri bölümünde yapılan bakım onarım faaliyetleri sırasında meydana gelen göçük sebebiyle 1 maden işçimiz vefat etmiş, 1 maden işçimiz göçük altından hafif yaralı olarak çıkarılmış, göçük altında kalan 2 işçimiz için de kurtarma çalışmaları başlatılmıştı. Yapılan kurtarma çalışmalarına rağmen maalesef göçük altında kalan 2 maden işçimizin de cansız bedenlerine ulaşılmıştır. Göçük altından hafif yaralı olarak çıkarılan maden işçimizin tedavisi yapılarak hastaneden taburcu edilmiştir" ifadelerine yer verildi.