GENEL
Giriş Tarihi : 11-08-2023 01:24

Malatya'da 5,3 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi merkezinde saat 20.48'de 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı çevre illerden de hissedildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde Malatya'da 22, Adıyaman'da 1 kişi olmak üzere 23 vatandaşın düşme veya yüksekten atlama sonucu yaralandığını duyurdu.

Malatya'da 5,3 büyüklüğünde deprem

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD) verilerine göre, Merkez üssü Malatya'nın Yeşilyurt ilçesi olan 5,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Saat 20.48'de meydana gelen depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Deprem, Malatya'nın yanı sıra Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep'ten de hissedildi. Sarsıntının hemen ardından çok sayıda vatandaşın sokaklara çıktığı gözlendi.

DEPREMDE 23 KİŞİ YARALANDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, depremde Malatya'da 22, Adıyaman'da 1 kişi olmak üzere 23 vatandaşımız düşme veya yüksekten atlama sonucu yaralanmıştır." bilgisini paylaştı.

Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Depremden etkilenen bölge için Malatya'dan 14 ambulans ve 3 UMKE timi, Adıyaman'dan 3 UMKE timi, Kahramanmaraş'tan 2 ambulans ve 1 UMKE timi, Diyarbakır'dan 5 ambulans olmak üzere, toplam 21 ambulans ve 7 UMKE timi görevlendirmesi yapıldığını aktaran Koca, "Hastalarımızın tedavileri devam etmektedir. Halkımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı.

"BALKONDAN ATLAYANLAR OLDU"

NTV yayınına telefonla bağlanan Malatya Valisi Hulusi Şahin, tüm Malatyalılara geçmiş olsun dileklerini ileterek, "Şu ana kadar Battalgazi ilçesindeki 1 metruk binada yıkım oldu. Sokaktan geçen 1 çocuğun ayağı kırıldı ve hastaneye intikal ettirildi. Birkaç tane de balkondan atlama vakası mevcut." açıklamasında bulundu.

"HASARLI BİNALARDAN UZAK DURUN" ÇAĞRISI

Ekiplerin saha tarama çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Şahin, iletişimde herhangi bir sıkıntı olmadığını, vatandaşlara da hasarlı binalardan uzak durmaları çağrısında bulundu.