SPOR
Giriş Tarihi : 02-12-2019 18:53

Manisa FK Başkanı, açıklamasıyla Samsunspor'u hedef aldı

TFF 2.Lig Beyaz grupta 8 maçtır galip gelen, deplasmanda oynadıkları son maçta Kırklarelispor ile golsüz berabere kalan Manisa FK'da panik havası esmeye başladı. Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan, ligde ikinci sırada bulunan Samsunspor ile puan farkının 4'e düşmesi üzerine spor kamuoyunu şaşırtan bir açıklamada bulundu ve isim vermeden "en yakın rakibimiz" diyerek Samsunspor'u hedef aldı. Aktan'ın açıklamaları ise Samsunspor taraftarının büyük tepkisine neden oldu.

Manisa FK Başkanı, açıklamasıyla Samsunspor'u hedef aldı

TFF 2. Lig Beyaz Grupta, 5 Ekim 2019 tarihinde deplasmanda oynadığı Samsunspor ile 2-2 berabere kaldıktan sonra 8 maçtır üst üste galip gelen, pazar günü ise deplasmanda Kırklarelispor ile golsüz berabere kalınca Kırmızı-Beyazlı ekiple aradaki puan farkı 4'e düşen Manisa FK paniklemeye başladı.

Kırklarelispor maçı sonrasında kulübün resmi internet sitesinden Samsunspor'u hedef alan açıklamalarda bulunan Manisa FK Başkanı Mevlüt Aktan, "En yakın rakibimizin ofsayt olmasına rağmen verilen golleri, devam ettirilen atakları, görmezden gelinen faulleri göz önüne alındığında, oynanan oyunun saha dışında da devam ettiği düşüncesini akıllara getirmiştir" dedi.

Bu açıklama ise sosyal medyada Samsunspor taraftarının büyük tepkisine neden oldu. Taraftarlar, üst üste galibiyetler alırken seslerini çıkarmayan Manisa FK'nın bir maçta tökezlemesinin ardından Samsunspor'a çamur atmasının kendilerinin içinde oldukları ruh halinin yansıması olduğunu belirttiler. Taraftarlar, "Hiç kimse Samsunspor'u töhmet altında bırakamaz" görüşünde birleşti. Bu arada sosyal medyada yapılan yorumlarda, Teknik Direktör Ertuğral Sağlam'ın bir hafta önce yaptığı basın toplantısında, "Bizim amacımız önce birinci lige çıkıp daha sonra Samsunspor’u layık olduğu Süper Lige taşıyıp, ondan sonra kulüp içi organizasyonla beraber şehir desteğini de tam olarak arkamıza alarak çirkinleşmiş, batığa saplanmış, farklı menfaat ilişkilerinin futbolun yönetici kademelerinde çok çirkin bir şekilde çıktığı, futbol kalitesinin iyice düştüğü, saha içinde ve saha dışında spor adına davranışların iyice yozlaştığı bir futbol ortamında Samsunspor’un böyle aşağıdan çok sağlam temeller üzerine kurularak Türk futboluna bir güneş gibi çıkabileceği beklentisi bende var. Samsunspor’u Süper Lige taşırken, bu gerçeklerle az önce saydığım futbol adına çirkinliklerinden arındırarak herkesin saygı duyacağı, futbol adına değerleri ön plana çıkaran, bugün spor adına kaybolmaya yüz tutmuş birçok değeri de almış, sahiplenmiş ve bunu uygulayarak Türk futboluna bir güneş gibi Samsunspor’u çıkarmak ve sunmak istiyoruz" sözleri de hatırlatıldı.

İŞTE MANİSA FK BAŞKANI MEVLÜT AKTAN'IN O AÇIKLAMASI:

"Manisa Futbol Kulübü, Türkiye’de futbola olan ilginin her geçen gün azaldığı bir dönemde Türk futboluna yeni bir soluk getirme amacıyla, önceliğine “Futbolda Fair Play” ilkesini alarak liglerdeki mücadelesine başlamıştır. Geride bıraktığımız 15 haftalık 2. Lig Beyaz Grup’taki mücadelemizde, parmakla gösterilen yukarı bir ivme yakalayarak Türkiye profesyonel futbol liglerinde kısa sürede dikkatleri üzerimize çektiğimizin farkındayız. 

Sezon başından beri Manisa Futbol Kulübü olarak şahsımın ve yönetimimin ağzından müsabaka hakemleriyle alakalı tek bir açıklama yapılmamıştır. Ancak son haftalarda üst üste yaşadığımız bazı hadiseler, futbola farklı ellerin yine müdahale etmeye başladığını gözler önüne sermektedir. 

Son olarak önceki gün Kırklareli deplasmanında yaşanan hakem faciası bardağı taşıran son damla olmuştur. Ankara bölgesi hakemi olan, adıyla bağdaşmayan bir yönetim tarzına sahip orta hakem Demokrat Özgür Güneş, maçın ilk yarısında gözü önünde cereyan eden iki penaltıyı resmen görmezden gelmiş keyfiyetle düdüğünü çalmamıştır. 

Özellikle ilk pozisyonda oyuncumuz Serdar Deliktaş’ın ceza sahasında kaleye iki metre kala düşürülmesi suretiyle gelişen pozisyon, tüm hakem kadrosunun gözü önünde cereyan etmiştir. Yine devam eden dakikalarda da aynı oyuncumuz ceza sahası içinde sırtından itilerek düşürülmek suretiyle gol yolundaki atağı engellenmiş fakat yine aynı hakem heyeti tarafından müsabaka devam ettirilmiştir. Maçın uzatma dakikalarında ise yine bir diğer forvet oyuncumuz Sinan Kurumuş ceza sahası içerisinde düşürülmüş, pozisyon net olmasına rağmen hakem devam kararı vermiştir. Bir maçta verilmeyen üç penaltı,sahada ve tribünde de sinirlerin gerilmesini beraberinde getirmiştir.

En yakın rakibimizin ofsayt olmasına rağmen verilen golleri, devam ettirilen atakları, görmezden gelinen faulleri göz önüne alındığında, oynanan oyunun saha dışında da devam ettiği düşüncesini akıllara getirmiştir. Biz Manisa Futbol Kulübü olarak böyle bir olasılığı aklımıza bile getirmek istemiyoruz. 

Saha dışında, masa başında oyunlara karşı gözümüzün açık olduğunu, herkesi ve her şeyi takip ettiğimizin bilinmesini isteriz. Biz saha içindeki futbolumuz ile konuşulmak istiyoruz. Ancak şunun da bilinmesini isteriz ki geçen yıl olduğu gibi bu yıl emeğimizle oynatmayız. Bu vesile ile Merkez Hakem Kurulu Yönetimini daha duyarlı olmaya ve futbolcuların sahadaki alın terine saygı göstermeye davet ediyoruz."

SAMSUN HABER HATTI