SPOR
Giriş Tarihi : 25-05-2024 19:28

Markus Gisdol Samsunspor'a veda etti

Samsunspor'a veda maçında Karagümrük'e yenilen oyuncularının elinden geleni yaptığını belirten teknik direktör Markus Gisdol, "Geçen hafta en büyük hedefimize zaten ulaştık. Buradan oyuncularıma tekrardan teşekkür ediyorum" dedi. Bu arada Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, düzenlenen veda töreninde Markus Gisdol'a oyuncuların imzalı formasını ve plaket verdi.

Markus Gisdol Samsunspor'a veda etti

Trendyol Süper Lig'de sezonu Karagümrük'e 3-1 yenilerek kapatan Samsunspor'da teknik direktör Markus Gisdol karşılaşmayı "Geçen hafta en büyük hedefimize zaten ulaştık” diyerek değerlendirdi.

Markus Gisdol veda maçıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu maç benim için özel bir maçtı çünkü Samsunspor’da son maçım olacaktı. Maçtan önce de son haftalarda, son maçlarda çok fazla performans şansı bulamayan oyuncuların oynamasına karar vermiştik. Satka, Alim ve Rick sakatlıkları sebebiyle bugün takımla beraber değildi. Tabi geride defansif anlamda çok fazla problemlerimiz oldu. Defansınız biraz zayıf olursa, istediğiniz oyunu ne yazık ki sahada gösteremiyorsunuz. Oyuncularım elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Özellikle 10 kişi kaldığımızda inanılmaz bir performans gösterdiler ki pozisyonlara gelip geri gelmeye çalıştılar. Ne yazık ki bunu başaramadılar ama en önemli şey tabi ki de biz buradan puan ya da puanları alarak ayrılmak istemiştik. Ama biz geçen hafta en büyük hedefimize zaten ulaştık. Buradan oyuncularıma tekrardan teşekkür etmek istiyorum. Açıkçası haftalar boyunca, çok uzun bir süre boyunca acı çektiler. Onlara antrenmanlarda çok fazla yüklendiğim oldu. Bulunmuş olduğumuz pozisyonun kıymetini bilmeleri için bazen onlara acı çektirdim, çok çalıştık. Kolay olmadı bu günlere gelmek. Sonunda da başardık. Hatta futbolda küçük de olsa bir mucize gerçekleştirdik diyebilirim. Gerçekten çok iyi bir deneyimdi. Ben herkese teşekkür etmek istiyorum. Bunca zaman birlikte olduk. Benim için çok güzel bir tecrübeydi" dedi.

Bundan sonraki planlarıyla ilgili de konuşan Gisdol, "Açıkçası önümüzdeki günlerde tam olarak ne olacak bilemiyorum. Herhangi bir kulüple bir konuşmam veya bir temasım da olmadı. Her zaman başkanımıza verdiğim bir söz vardı. Burada olduğum sürece kesinlikle tüm odak noktam Samsunspor olacak ve hedefimiz olacak diye. Onu da başardık ki çok zor bir sezon oldu bizim için. Şimdi tatile çıkacağım. Biraz dinlenmem gerekiyor her şeyden önce. Daha sonraki günlerde biraz daha zaman geçtikçe karar vereceğim. Son bir cümlem olacak size. Çok zor durumlar vardı. Tabii ben burada belli bir zaman geçirdim. Burada geçirmiş olduğum zaman da benim için çok özel oldu. Burada çalışmaktan ötürü de çok zevk aldım. Bu ülkede, Süper Lig’de çalışıyor olmaktan ötürü de çok büyük bir zevk oldu. Duyguların çok yoğun yaşandığı bir ülke. Benim için çok güzel bir tecrübe oldu. Bana verilen bu fırsat için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

GİSDOL'A VEDA
Bu arada VavaCars Fatih Karagümrük karşılaşması öncesinde teknik direktör Markus Gisdol'a veda töreni düzenlendi. Samsunspor Başkan Yüksel Yıldırım Gisdol’a, katkılarından dolayı teşekkür plaketi vererek Corendon Alanyaspor maçı sonrası soyunma odasında çekilen sevinç fotoğrafını ve üzerinde oyuncuların imzasının bulunduğu formayı hediye etti. Duygusal anların yaşandığı veda töreninde konuşan Başkan Yıldırım, “Teknik Direktörümüz Markus Gisdol’a bu zamana kadar verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendisi, kulübümüze önemli katkılarda bulundu, güzel bir başarıya imza attı. Gönül isterdi ki yolumuza devam edelim ama hocamızın kararı ayrılmak oldu. Biz onu hep iyi hatırlayacağız. Yolu açık olsun” dedi.