GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-10-2020 14:19   Güncelleme : 14-10-2020 14:19

Mehmet Soykan’ın adı Atakum'daki parkta yaşayacak

Samsun Atakum Belediyesi, İstiklal Mahallesi’nde Samsunspor taraftar grubu Şirinler’in merhum lideri Mehmet Soykan’ın ismini taşıyan parkın yapımını tamamladı. Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Atakum Belediyespor’da da antrenörlük yapan ve zamansız kaybettiğimiz Mehmet Soykan kardeşimizin anısı Atakum’da yaşayacak” dedi.

Mehmet Soykan’ın adı Atakum'daki parkta yaşayacak

Samsun Atakum Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, İstiklal Mahallesi 872. Sokak üzerindeki Mehmet Soykan Parkı’nda alt ve üst yapı çalışmalarını tamamladı. 2017 yılında geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitiren Samsunspor Şirinler taraftar grubunun merhum lideri Mehmet Soykan’ın ismini yaşatacak olan parkta, bir süre önce çalışmalara başlayan ekipler, arazinin tesviyesini gerçekleştirdi. Yürüyüş yolları ve peyzaj alanlarını oluşturan ekipler, alana yeşil bir görünüm kazandıracak fidanlarının dikiminin ardından oyun grubunun yer alacağı bölgenin zeminini tartan piste dönüştürdü. Yumuşak dokulu zeminin üzerine çocuk oyun grubunun montajı yapıldı. Üç ayrı kaydırak, iki salıncak ve tahterevalli içeren oyun grubu, bölgede yaşayan miniklerin eğlence noktası olacak. Çocukların kullanımına açılan Atakum Belediyesi Mehmet Soykan Parkı’nda kısa süre içinde peyzaj çalışmaları da tamamlanacak.

‘ZAMANSIZ KAYBETTİĞİMİZ KARDEŞİMİZİN ANISINI YAŞATACAĞIZ’

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, “Yapımını tamamladığımız İstiklal Mahallesi’ndeki park da hem bu amaçlara hizmet edecek hem de zamansız kaybettiğimiz Samsunspor tribünün önemli ismi, Atakum Belediyespor’un genç futbolcularının antrenörü Mehmet Soykan kardeşimizin anısını yaşatacak. Tüm Atakumlu hemşehrilerimden mahalle parklarına sahip çıkmalarını, ödedikleri vergiler ile inşa edilen kamusal yapıların korunmasına destek olmalarını rica ediyorum” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI