Meksika´da 8.1 büyüklüğünde deprem!

Meksika açıklarında 8.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Şiddetli depremin ardından komşu ülkeleri de kapsayacak şekilde tsunami uyarısı yapıldı.

Meksika´da 8.1 büyüklüğünde deprem!
Meksika´da 8.1 büyüklüğünde deprem! cihan

Meksika açıklarında 8.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Amerikan Jeoloji Merkezi, depremin ülkenin güneyinde yer alan Chiapas eyaleti açıklarında yaşandığını açıkladı. Meksika İçişleri Bakanı ilk gelen bilgilere göre depremde en az 5 kişinin öldüğünü bildirdi.

Karadan 120 kilometre uzaklıkta meydana gelen depremin ardından tsunami uyarısı yapıldı. Tsunami riski sadece Meksika için geçerli değil. Bölge ülkeleri Guatemala, Honduras, El Salvador ve Kosta Rika'nın da risk altında olduğu duyuruldu.

Meksikalı yetkililer şiddetli depremde iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Depremin başkent Meksiko dahil olmak üzere çok sayıda kentte hissedildiği belirtiliyor.

Guatemala sınırına oldukça yakın olan bir bölgede oluşan depremin ardından çok sayıda Meksikalının panik içerisinde sokağa çıktığı aktarılıyor. Bazı bölgelerde elektrik kesintisi yaşandığı belirtiliyor.

Meksika'nın Sivil Savunma Dairesi, 8.1 büyüklüğündeki depremin 1985 yılında ülkede yaşanan ve çok sayıda kişinin yaşamını yitirdiği deprem felaketinin ardından ülkede yaşanan en şiddetli deprem olduğunu belirtiyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı