GÜNDEM
Giriş Tarihi : 03-09-2022 11:09

Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek

Yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde olan sıcaklıklar devam etse de hafta başından itibaren bu değerler mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altına inecek.

Meteoroloji uyardı: Sıcaklıklar düşecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından paylaşılan günlük hava durumu raporuna göre; bugün Marmara ve Karadeniz Bölgesi'nde yerel yağışlar bekleniyor.

İstanbul'da hava parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek sıcaklık 28 derece olacak.İzmir'de az bululu 28,  Ankara'da parçalı bulutlu 33, Antalya'da az bulutlu ve açık, iç kesimleri yer yer parçalı bulutlu 31, Bursa'da parçalı, yer yer çok bulutlu, aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 30, Samsun'da parçalı ve çok bulutlu, doğu-batı kesimleri yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek ve sıcaklık 30 derece olacak.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR
Yurdun doğu kesimlerinde mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde batı kesimlerinde ise mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıkları, hafta başından itibaren düşmeye başlacak ve yaklaşık bir hafta sürecek. 

9 Eylül'e kadar mevsim normallerin altında devam edecek sıcaklıklar, yurdun kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece altında, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da mevsim normalleri civarında olacak.

Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında beklenen yağışların yarın ve hafta başında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Ülkemizin kuzey kesimlerinde görülecek gök gürültülü sağanak yağışların perşembe gününden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor.