GÜNDEM
Giriş Tarihi : 07-08-2018 15:14   Güncelleme : 07-08-2018 15:14

Meteoroloji'den Samsun için 'taşkın' uyarısı

Meteoroloji Samsun'un doğu ilçeleri için taşkın uyarısında bulundu. Yağışların şiddetli olacağı belirtilen açıklamada metrekareye 76 kilogram yağış düşeceği, bu nedenle vatandaşların hazırlıklı olmaları istendi.

Meteoroloji'den Samsun için 'taşkın' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden özellikle Samsun'un doğu ilçeleri (Çarşamba,Terme, Ayvacık, Salıpazarı), Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimleri için uyarıda bulunuldu.

Meteorolojiden yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Bu gece Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde başlayacak yağışların, özellikle sabah erken saatlerden itibaren (saat 06.00) Samsun il merkezi ve batısı ile Trabzon'da kuvvetli (21-50 kg/metrekare), Samsun'un doğu ilçeleri (Çarşamba, Terme, Ayvacık, Salıpazarı), Ordu, Giresun ve Rize çevreleri ile Artvin'in kıyı kesimlerinde şiddetli (76 kg/metrekare ve üzeri) gerçekleşmesi ve bölgede yağışların Perşembe günü öğle saatlerine kadar devam etmesi beklenmektedir. Söz konusu bölgede son günlerde meydana gelen yağışlar da dikkate alındığında heyelan, sel ve taşkın riskinin artması sebebiyle; köprü, menfez vb. yapılarda, yan kolların birleşim yerlerinde ve akış güvenliğinin kritik olduğu noktalar ile kuru dere yataklarında meydana gelebilecek taşkınlara karşı ilgili kurum, kuruluşlar ve vatandaşlarımızın hazırlıklı ve dikkatli olması gerekmektedir"

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA