GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-02-2021 14:15   Güncelleme : 18-02-2021 14:15

Meteoroloji'den Samsun'a 'buzlanma' ve 'don' uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Samsun'da etkili olan kar yağışının ardından il geneli için 'buzlanma' ve 'don' uyarısı yaptı. Meteoroloji ayrıca, bu akşamdan başlayacak ve Cuma gününe kadar sürecek kuvvetli fırtına uyarısında da bulundu.

Meteoroloji'den Samsun'a 'buzlanma' ve 'don' uyarısı

Samsun'da etkili olan yoğun kar yağışının ardından  il genelinde kapalı olan yolların açılması devam ediyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) yapılan açıklamada, şuan için kapalı durumda olan 32 kırsal mahalle yolunun gün içinde ulaşıma açılacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan  son açıklamaya göre ise, kar yağışıyla birlikte soğuk havanın etkisinde bulunan Samsun'da kıyı kesimlerde hafif, iç ve yüksek kesimlerde orta kuvvette ve yer yer kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor. Vatandaşların zirai don, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Meteoroloji ayrıca Perşembe günü  saat 22.00'den Cuma günü saat 14.00'e kadar fırtına uyarısında da bulundu. Rüzgar, Samsun kıyılarında Batı ve Kuzeybatıdan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 klometre saat) fırtına şeklinde esecek.

Meteoroloji verilerine göre, Cuma günü Samsun genelinin kar yağışlı, hafta sonu ise hava çok bulutlu ve parçalı bulutlu şeklinde olacak. Sıcaklıklar ise 1-3 derece artacak. 

SAMSUN HABER HATTI