GENEL
Giriş Tarihi : 31-03-2024 14:24

Muhtarlık seçiminde silahlı kavga: 1 ölü 12 yaralı

Diyarbakır'da oy kullanma işlemleri sırasında iki grup arasında muhtar adaylığı nedeniyle silahlı kavga çıktı. Olayda 1 kişi ölürken, 12 kişi de yaralandı.

Muhtarlık seçiminde silahlı kavga: 1 ölü 12 yaralı

Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki kavga Aşağıdere Mahallesi'nde meydana geldi. İddialara göre 2 grup arasında sözlü başlayan tartışma silahlı kavgaya dönüştü.

Olaylarda bir kişi hayatını kaybetti. 12 kişi de yaralanarak çeşitli hastanelere kaldırıldı. Olay yerinde jandarma ekiplerini yoğun güvenlik önlemleri aldığı belirtildi.

Diyarbakır Valiliği tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada,  "İlimiz Merkez Sur İlçesi Aşağıdere Mahallesinde iki grup arasında muhtarlık seçim süreci ile ilgili olarak meydana gelen silahlı kavga olayı neticesinde 12 kişi yaralanmış ve yaralılar Diyarbakır'daki hastanelerde tedavi altına alınmıştır. Yaralı kişilerden E.Ç. kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmiştir. Mahallede geniş çaplı güvenlik tedbiri alınmış olup, Olay bölgesinde Kayapınar İlçe Jandarma Komutanlığından 70 personel, 1'i helikopter ile olmak üzere JÖH Tabur Komutanlığından 3 Tim (37 Personel), Diyarbakır'a takviye olarak görevlendirilen Bingöl Jandarma Komando Tabur Komutanlığından 4 Jandarma Komando Timi (58 Personel) müdahale için takviye gönderilmiştir. Mahalli idare seçimlerinin ilimizde huzur ortamı içerisinde gerçekleştirilebilmesi için güvenlik güçlerimizin büyük bir gayret gösterdiği bu süreçte başta muhtar adayları olmak üzere sahada faaliyet gösteren bütün tarafların hassasiyetle hareket etmeleri büyük önem arz etmektedir" denildi.