25 HAZİRAN 2019 Salı 13:19
SİYASET
Giriş Tarihi : 19-03-2019 13:06   Güncelleme : 19-03-2019 14:00

Mustafa Demir: Çocuk Köyü yavrularımıza yeni bir yaşam sunacak

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, "Çocuk Köyü Projemiz, yavrularımızın nefes alacağı, özgürce koşup oynayacağı, çocukluklarını doyasıya yaşayacakları eğitici bir mekan olacak" dedi.

Mustafa Demir: Çocuk Köyü yavrularımıza yeni bir yaşam sunacak

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, Çocuk Köyü Projesi hakkında bilgi verdi. Göreve gediklerinde hayata geçirecekleri onlarca proje arasında olan Çocuk Köyü Projesi'nin en çok önemsedikleri çalışmalar arasında olduğunu belirten Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir, çocukları şehirlerin betonlaşma ile ortaya çıkan sıkışmış hayatından kurtarmak için birçok sosyal projenin hazır olduğunu söyledi.

Doğa ve çocuk bağını kurmak istediklerini, yeşeren bir ağaç gibi çocuklarında büyüdüğünü, hayatta yer aldığını anımsatan Demir, yeşilden, topraktan uzak olan çocukların yetişmesini istemediklerini, çocukluklarının tadını yeni yapılacak sosyal alanlarla çıkarmalarını sağlamayı arzu ettiklerini kaydetti.

"DOĞA VE ÇOCUK BİR BÜTÜN OLMALI"
Doğu Park'ta hayata geçirilmesini planladıkları Çocuk Köyü Projesi'yle çocukların doğayla kucaklaşacağını ifade eden Demir, "Geleceğimiz olan çocuklarımızın, daha mutlu zaman geçirmelerini istiyoruz. Çocuk Köyü Projemiz, yavrularımızın nefes alacağı, özgürce koşup oynayacağı, çocukluklarını doyasıya yaşayacakları eğitici bir mekan olacak. Günümüzde kent yaşamı artık yavrularımızın çocukluklarını özgürce yaşamalarına engel olur hale geldi.  Anneler, babalar yavrularının güvenli bir ortamda, doğayla iç içe zaman geçirmelerini istiyor. Bu talepler bizim vazgeçilmez önceliğimiz. Geleceğimizin teminatı olan yavrularımızı örnek projelerle doğayla buluşturacağız" dedi.

"ÇOCUKLAR İÇİN HER TÜRLÜ İMKAN BULUNACAK"
Doğa sevgisinin küçük yaşlardan itibaren çocuklara aşılanması gerektiğini vurgulayan Demir, "Çocuk Köyü Projesi'yle yavrularımızın doğayı tanımaları sağlanacak.  Köy içerisinde organik oyuncak atölyesi, doğa atölyeleri, eğlen öğren atölyeleri, çocuk kulüpleri, doğa kitapçısı, hikaye bahçeleri, bilim merkezi gibi birçok işlevsel mekanlar olacak. Çocuklarımız toprakla kucaklaşacak sebze yetiştirecek, çeşitli hayvanları tanıma imkanı bulacak. Ailelerimizden hangi talepler geliyorsa eğitimcilerimizle karar alıp, çocuk gelişimine katkı sağlayacak her türlü imkan bu bölgede oluşturulacak." diye konuştu.

Demir, çocuklar için yapılan her çalışmanın hiç bir zaman boşa gitmeyeceğini de sözlerine ekledi.

ŞEHRİ DE GÖNÜLLERİ DE NAKIŞ GİBİ İŞLEYECEĞİZ

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir,  büyük bir sevda olan Samsun için gönül ve hizmet içeren çalışmalara odaklandıklarını söyledi.
Yelken Kulüp'te işadamları ve kulüp üyeleriyle kahvaltı programında buluşan Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir,  kent için projelerini, hedeflerini ve vizyon çalışmalarını anlattı. İlkadım Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı adayı Erdoğan Tok'un da katıldığı programda Demir, Samsun'un geleceği için destek istedi.

Samsun sevdasıyla yola çıkan kadrolar olarak şehrin her kesimini dinleyerek, ayrım yapmadan çalışacaklarını ifade eden Demir, kente zarar verecek hiç bir çalışmanın içerisine girilmeyeceğini, fayda üzerine kurulu bir sistem oluşturacaklarını söyledi.

"HALKIMIZ BİZE BÜYÜK GÜVEN DUYUYOR"
Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Demir,  Samsun halkına ve kente içlerinde büyük bir sevgi yaşattıklarını belirterek, "Şehri de gönülleri de nakış gibi işleyeceğiz. Bu bizim çalışma prensibimiz olacak. Şehrimiz büyük bir hazine, her yönüyle işlenmeyi bekliyor. 31 Mart'a doğru ilerliyoruz, biz anlatıyoruz halkımız bizim samimiyetimize, çalışma azmimize, başaracağımıza inanıyor. Görevi devir aldığım andan itibaren hiç kimseyi ayırmayacağım, herkese eşit şekilde davranacağım ve hizmet edeceğim. Bu makamlar hizmet makamları, vebalini üzerimizde görevimizin sonuna kadar bu sorumluluğu taşıyacağız. " dedi.


İTFAİYE DAİRE BAŞKANLIĞI'NA ZİYARET

Cumhur İttifakı AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı'nı da ziyaret etti. Görevlerini başarı ve büyük bir özveri ile yapan itfaiye erleriyle buluşan Demir, daire başkanı Rıza Zengin'den bilgi aldı.

Demir, itfaiye ekipmanlarını ve araçlarını incelediği sırada bir araca bindi itfaiye elbisesi giydi, kask taktı. Yangın sırasında itfaiye erlerinin kullandığı temiz hava oksijen tüpünün maskesini takan Demir, çalışanlara büyük hizmetleri için teşekkür etti. Bazı mesleklerin büyük özveri ve sevgi istediğini ifade eden Demir, "İtfaiyecilik de bu meslekler arasında. Can ve malı korumak, kurtarmak gibi önemli bir görevi üstlenen itfaiye erlerimize teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Demir, Canik ilçesi Başalan pazar yerinde esnaf ziyareti yaptı ve vatandaşlara da hitap etti.

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA