GÜNDEM
Giriş Tarihi : 19-05-2021 18:30   Güncelleme : 19-05-2021 18:30

Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce 19 Mayıs'ı Samsun'da kutladı

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı'nı Samsun'a gelerek halkla birlikte kutladı.

Mustafa Sarıgül ve Muharrem İnce 19 Mayıs'ı Samsun'da kutladı

Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmak üzere 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkışının 102. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Bu kapsamda Samsun'a ayrı ayrı gelen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce bayram coşkusunu halkla birlikte kutladı.

MUSTAFA SARIGÜL GENÇLERE SESLENDİ: KORKMAYIN, ÇEKİNMEYİN
Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül beraberindeki heyetle birlikte 'Milli Mücadele Parkı Açıkhava Müzesi'ne geldi. Burada Bandırma Vapuru Müzesi önünde halkın bayramını kutlayan Sarıgül, yaptığı açıklamada, Samsun'un Cumhuriyet tarihinde Türkiye için en önemli illerin başında geldiğini belirtti. Atatürk milliyetçiliğini Türkiye Değişim Partisi olarak ilelebet koruyacaklarını vurgulayan Sarıgül, "Atama söz veriyoruz, bıraktığın düşünceleri, bıraktığın ilkeleri ileriye götüreceğiz. Bıraktığın düşünceleri her zaman savunacağız ama savunduğumuz zaman yerimizde durmayacağız" dedi. Açıklamasındqa gençlere de seslenen Sarıgül, "TDP olarak diyoruz ki gençler; korkmayın, görüşlerinizi düşüncelerinizi bize söyleyin. Gençler bizi eleştirmekten asla ve asla çekinmeyin. Gençler bu ülkenin geleceği sizin. Gençler değişimi sizin sağlayacağınıza inanıyorum. Ama bugün gençlere baktığım zaman üzülüyorum. Gençlerin çoğu bugün iş bulamıyor, gençlerin çoğu ne yazık ki mağdur. Üniversiteye giden gençlerimiz teknolojiden yeteri kadar yararlanamıyorlar. internet bağlantısı kuramayan ekonomik nedenlerle gençlerimiz var. TDP iktidarında gençlerimize söz veriyorum. Üniversiteyi bitirene kadar bütün teknolojik araçlardan ücretsiz olarak yararlanacaksınız" diyerek, değişimi 19 Mayıs şehrinden başlattıklarını söyledi.

MUHARREM İNCE: BİZİM REHBERİMİZ BİR ÇİFT MAVİ GÖZDÜR
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce ise partisine ait otobüsle geldiği Samsun'da İstiklal Caddesi'nde halkı selamladı. Ardından da partililerle birlikte Bandırma Vapuru Müzesi önünde vatandaşilarla bir araya geldi. Burada açıklamada bulunan Muharrem İnce,  “102 yıl önce bugün Mustafa Kemal Atatürk, Ulusal Kurtuluş Mücadelesi’ni başlatmak için Samsun’a geldi. 19 Mayıs 1919’da olmazı olur kıldırdı. Biz de bu anlamda Samsun’da olmak istedik. O ruhu, o heyecanı yaşamak istedik. O şevkle yola çıkmak istedik. Çünkü bizim partimizin adı ’Memleket Partisi’, çünkü bizim sloganımız mavi, bizim ışığımız mavi. Bizim rehberimiz bir çift mavi gözdür" dedi. 

SAMSUN HABER HATTI