GENEL
Giriş Tarihi : 25-02-2023 17:34

Niğde'de 5,3 büyüklüğünde deprem

Niğde'de merkez üssü Bor ilçesi olan 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İlk bilgilere göre sarsıntı can ve mal kaybına yol açmadı.

Niğde'de 5,3 büyüklüğünde deprem

Niğde'nin Bor ilçesinde 5,3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  Saat 13.27'deki depremin derinliği, 7 kilometre olarak kaydedildi. 

Sarsıntı çevre ilçe ve illerde de hissedilirken kısa süreli paniğe neden oldu. Kent merkezinde de hissedilen deprem nedeniyle vatandaşların sokağa çıkıp boş alanlarda beklediği görüldü.

"BAĞIMSIZ BİR DEPREM"
AFAD Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürü Orhan Tatar, Niğde Bor'daki 5,3 büyüklüğündeki depremin bağımsız bir deprem olduğunu söyledi. Tatar hasarlı binalara girilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

"HERHANGİ BİR OLUMSUZLUK YOK"
Niğde Valiliğinden yapılan açıklamada, "Meydana gelen depremin ardından ekiplerimiz alan tarama faaliyetlerini devam ettirmekte olup ilk belirlemelere göre herhangi bir olumsuzluk bulunmamaktadır." denildi.

"MARAŞ DEPREMİNDE 30 BİNA HASAR ALDI"

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de depreme ilişkin açıklamalarda bulundu. Kahramanmaraş merkezli depremlerde 30'a yakın binada orta ve ağır hasar oluştuğunu söyleyen Özdemir "Hepsi boşaltıldı. Ağır hasarlı bir binanın yıkımına başlandı." diye konuştu. (ntv)