24 EYLÜL 2018

Numan Kurtulmuş Samsun´da konuştu: 16 Nisan´da ayaklarımızdaki prangaları atıyoruz

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Samsun´un Çarşamba ilçesinde partililere seslendi ve "16 Nisan´da ayaklarımızdaki prangaları Allah´ın izniyle çıkartıp atıyoruz" dedi.

Numan Kurtulmuş Samsun´da konuştu: 16 Nisan´da ayaklarımızdaki prangaları atıyoruz

Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Belediye Meydanı'nda düzenlenen refarandum mitingine katılan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, seçim otobüsünden halka seslenerek 'evet' oylarının giderek arttığını 'hayır' oylarının ise gerilediğini öne sürdü.

10 Ağustos 2014 tarihinde cumhurbaşkanını halkın seçtiğini, şimdi ise 'cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde' hükümetin başı olan cumhurbaşkanını yine halkın seçeceğini ifade eden Kurtulmuş, 1961 darBesinden sonra Adalet Partisi listesinden bağımsız senatör seçilen, Cumhurbaşkanlığı seçimindeki adaylığı ise silah tehditi ile önlenen Çarşambalı hukuk, felsefe ve siyaset bilimi konusunda Türkiye'nin önemli ordinaryüs profesörlerinden Ali Fuat Başgil'in hayatından örnekler vererek, "Böyle bir adam cumhurbaşkanı adayı olacak aday olmasına ama müsaade etmiyorlar. Kim etmiyor? Eski Türkiye'nin vesayet odakları. Sırtına dayıyorlar silahı, marş marş gerisin geri gönderiyorlar. Aynı odaklar 2007'de yine vazife başındaydı. AK Parti cumhurbaşkanını seçecek, Mecliste yeter sayısı var. Yine aynı odaklar ortaya çıktı, dediler ki '367 lazım'. Fetva verdiler ve AK Parti'ye cumhurbaşkanını Mecliste seçtirmediler. Olsun varsın. Allah takdir etti. Şimdi artık cumhurbaşkanını Meclis seçmiyor, millet seçiyor. 16 Nisan'da bu ve benzeri vesayet odaklarından Türkiye kurtulacak" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, konuşmasında ülkenin her yerinde vatandalarla buluştuklarını ve 16 nisan7da yapılacak referandumda sandıklardan rekor bir 'evet' sonucu çıkacağını da belirterek, "16 Nisan'da ayaklarımızdaki prangaları Allah'ın izniyle çıkartıp atıyoruz" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor