24 EYLÜL 2018

Ordu Altınordu sahiline yeni proje

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesi sahilinin güzelleştirilmesi amacıyla başlatılan çalışmaları yerinde inceledi. Yılmaz projenin 2 ay içinde tamamlanacağını söyledi.

Ordu Altınordu sahiline yeni proje

Ordu'nun merkez ilçesi Altınordu’da uzun süre düğün salonu olarak hizmet veren ve kullanım ömrünü tamamladığı için bir süre önce yıkılan düğün salonunun yerine Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yeni projenin çalışmalarına başlandı.

Alanda incelemede bulunan Başkan Yılmaz, “Ordu ilimizin en önemli sorunlarından biri şehir meydanı, miting alanı, büyük programların ve fuarların yapılmasına uygun bir alanın olmayışıydı. Bazı caddeleri trafiğe kapattıktan sonra otopark ihtiyacı daha da artmıştı. Bu ihtiyacın karşılanamaması da büyük bir eksiklikti. Dolayısıyla Ayışığı meydanı olarak bildiğimiz, 110 araçlık otoparkı olan bu meydanımızı, yapacağımız düzenlemeyle birlikte yaklaşık 500 araçlık otopark, şehir ve miting meydanı, fuar alanı ve her türlü faaliyetin yapılabileceği alan hâline getireceğiz. Böylelikle hem kıyı çizgisini düzgün bir hâle getirmiş ve otoparkı büyütmüş olacağız hem de şehrimiz güzel bir meydana kavuşmuş olacak” dedi.

PROJENİN 2 AY İÇERİSİNDE HİZMETE SUNULMASI AMAÇLANIYOR
İçerisinde anıt alanı, büfe ve oturma alanı, otopark ve yürüyüş yolu bulunan projenin ihalesinin gerçekleştirildiğini ifade eden Başkan Enver Yılmaz, “İhalesini bir süre önce gerçekleştirdiğimiz projemiz kapsamında müteahhit firma çalışmalara başladı. Hedefimiz, yaklaşık 2 aylık bir süreçte çalışmalarımızı tamamlayıp, üstyapı ve görselleri hazır hâle getirerek projeyi hizmete sunmak. Rıhtımdan başlayan ve Soya’ya kadar devam eden yaklaşık 6 km’lik alanda hem sahil hem de yaya ve bisiklet yolu çalışması uygulamış olacağız. Çalışmalarımızın sonunda Ordu’muz ihtiyaç duyulan yeni bir meydana ve otoparka kavuşacak. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

ANIT ALANI, BÜFE VE OTURMA ALANI, OTOPARK VE YÜRÜYÜŞ YOLU İNŞA EDİLECEK
Proje kapsamında anıt alanı, büfe ve oturma alanı, otopark ve yürüyüş yolu inşa edilecek. Otopark alanı 2 bin 644 m2den 13 bin 907 m2ye ve araç kapasitesi de 110 araçtan 484 araca çıkarılacak. 342 m uzunluğunda ve 6 m genişliğinde kıyı yürüyüş bandının yanı sıra vatandaşların oturup Karadeniz’in eşsiz manzarasına karşı çaylarını yudumlayabileceği büfe alanı ve oturma alanları da hayata geçirilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
Sosyal medyada polise ‘Geberin’ diyen muhtara gözaltı
3 'sakin şehir' daha geliyor
3 'sakin şehir' daha geliyor