22 EYLÜL 2018

Ordu Çaybaşı kent meydanına kavuşacak

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Çaybaşı ilçesinde yapımı devam eden modern kent meydanı projesinde sona yaklaşıldı. Başkan Enver Yılmaz, çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu ve kent meydanının kısa sürede hizmete açılacağını söyledi.

Ordu Çaybaşı kent meydanına kavuşacak

Ordu'nun Çaybaşı ilçesinde özlemle beklenen kent meydanında sona yaklaşıldığını belirten Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Başkan Enver Yılmaz, ağırlıklı olarak üstyapı görselleriyle ilgili çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Başkan Yılmaz, “Şu anda kazı ve dolgu faaliyetlerimiz tamamlandı. Perde duvar imalatı ve baskı beton zemin gibi altyapı çalışmalarımız bitmek üzere. Kamelyalar, oturma grupları, çöp kovaları ve aydınlatma elemanlarının montajı ile ferforje korkulukların imalatı devam ediyor. Basketbol sahasının zemini hazır olup, potası yerleştirilip çizgileri çizilecek. Türbede ise dış cephe kaplama işleri yapılacak. İnşallah tüm bu işlerimizi bir iki hafta içerisinde tamamlayarak vatandaşlarımızı modern bir kent meydanı ve sosyal yaşam alanına kavuşturacağız” dedi.

PROJE ALANI “5 BİN 375 M2”
Çaybaşı Kent Meydanı’nın toplam proje alanı 5 bin 375 m2 olacak. Proje kapsamında, alanın kot sorununu çözmek için istinat duvarı ve üzerine de ferforje korkuluk yapılacak. Duvarın üst kotunda bulunan türbe yenilenerek o alana 3 adet kamelya konulacak. Meydanda uygun yerlere ahşap saksılı oturma birimleri ve aydınlatma elemanları gibi peyzaj donatı elemanları yerleştirilip, alanın sert zemini baskı beton yapılacak. Meydanın hemen yanında bulunan okul bahçesine de tek pota basketbol sahası ve Atatürk büstü yerleştirilerek bahçenin meydanla bütünleşmesi sağlanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Freni boşalan kamyon, 16 otomobili biçti
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü
Fulya'yı, boşandığı mühendis eşi yastıkla boğarak öldürdü