DÜNYA
Giriş Tarihi : 06-01-2020 10:11

Otomobil yayaların arasına daldı: 6 ölü

Güney Tirol'de bir otomobil bir grup Alman turistin arasına daldı. Olayda en az altı kişi hayatını kaybetti.

Otomobil yayaların arasına daldı: 6 ölü

Güney Tirol'de bir otomobil bölgede kayak tatili yapan bir turist grubunun arasına daldı. Olayda en az altı kişi hayatını kaybetti. Olayda hayatını kaybedenlerin 20-25 yaşlarındaki Alman turistler olduğu bildirildi.

Olayda dördü ağır olmak üzere en az 11 kişi de yaralandı. Basında yer alan haberlerde, spor otomobil kullanan şoförün alkollü olduğu belirtiliyor. Turist grubunun Luttach'ta kayak tatili yaptığı, otomobilin yerel saatle gece 01:00 sularında diskodan dönmekte olan turistlerin arasına daldığı kaydedildi.

Emniyet yetkilileri olayın kaza olduğundan yola çıkıyor. Hayatını kaybedenlerin kimliklerini belirlemek için çalışmalar devam ediyor.

Güney Tirol özerk bölgesi yetkilisi Arno Kompatscher Luttach'ta düzenlediği basın toplantısında "Yeni yıl bu korkunç trajediyle başladı. Hepimiz şoktayız" diye konuştu.

Ansa haber ajansına göre turist grubu Almanya'nın kuzeyinden geliyordu. Yaralılar bölgedeki hastanelerde tedavi altına alınırken, yaralılardan biri helikopterle Almanya'nın Innsbruck kentindeki hastaneye getirildi. 28 yaşındaki şoför kazadan canlı olarak kurtuldu ve gözaltına alındı.

Luttach'ta yaklaşık bin kişi yaşıyor. İtalya'nın Bruneck kenti yakınındaki belde özellikle kayak tatili yapan gençler tarafından tercih ediliyor. Vatandaşların uzun süredir ana cadde üzerinde hız yapan otomobillerden şikayet ettiği belirtiliyor. (dw)

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA